J. Juodzevičienė. Pasenę įsitikinimai – negydo, o psichologas gali padėti

Šiais metais minėjome 1991-ųjų Sausio įvykių trisdešimtmetį, kai visi kartu apgynėme trapią Nepriklausomybę ir teisę gyventi laisvai. Žinoma, su laisve atsivėrė ne tik naujos galimybės, bet ir naujos pareigos bei išbandymai, kurie nebuvo lengvi ir paprasti.
Norėjome tikėti, kad kartu su senosios sovietų imperijos griūtimi ištirpo ir anuomet mums įdiegtų „tiesų“ įšalas. Deja, dalis anuometinių įsitikinimų vis dar glūdi mūsų sąmonėje, o vienas jų – gana nemažą dalį žmonių vis dar gali atgrasyti nuo galimybės sulaukti pagalbos. Anuomet buvo įprasta manyti, kad sovietinė liaudis psichologinių problemų neturi, nesiskundžia, neverkia, o reikalų su visais specialistais, kurių profesija prasideda žodžiu „psicho“ (graikiškai ψυχή – siela), gali turėti tik silpni, savo vietos sovietinėje visuomenėje nerandantys arba ją atmetantys asmenys, priverstinai gydomi psichiatrinėse ligoninėse. Tokia buvo santvarka ir jos ideologija.
Laimei, Sovietų Sąjunga griuvo, daugeliui mūsų atverdama vartus į pasaulį bei žinias ir informacijos šaltinius. Todėl šiandien galime ne tik kurti, siekti, o nepasisekus, suklydus – vėl ir vėl bandyti, naudodamiesi visomis reikalingomis žiniomis bei metodų įvairove, siekdami asmeninės bei visuotinės gerovės. O gera savijauta svarbi kiekvienam žmogui, todėl kreiptis pagalbos į profesionalius psichologus nėra nei gėda, nei asmenybės silpnumo ženklas. Ir net priešingai – ieškoti pagalbos yra stiprybės ir drąsos požymis.
Pasaulį ir mūsų šalį užklupus COVID-19 negandai, pandemijos išprovokuotam karantinui mus visus uždarius namuose, kyla naujų išbandymų. Dėl tos priežasties taip pat gali  pablogėti savijauta, padidėti nerimas ar sustiprėti vienatvės ir nereikalingumo jausmas. Šeimoms gali kilti iššūkių dėl nuotolinio vaikų lavinimo, darbo priemonių ir pareigų pasidalinimo, įsipareigojimų darbdaviui ir namiškiams balanso. Visos šios ir kitos aplinkybės  kuria įtampą ir programuoja konfliktus ne tik žmogaus viduje, bet ir tarp po vienu stogu gyvenančių žmonių. Nedarykite skubotų sprendimų, neišsiliekite ant artimųjų, nepulkite į neviltį, bet kreipkitės į mūsų savivaldybės psichologus. Jie neišspręs jūsų problemų, bet išklausys ir jums patiems padės rasti geresnius sprendimus.
Ir jei manote, kad jeigu jūs kreipsitės pagalbos į specialistus ir kažkas į jus rodys pirštais, ,,traukdami per dantį” – nekreipkite dėmesio. Prisiminkite, kad net garsiausi ir daug pasiekę aktoriai, dainininkai, menininkai, dėl medalių ir čempionų titulų besivaržantys sportininkai, politikai ar policininkai, gydytojai ar tarnautojai, mylinčios mamos, žmonos ir geri vyrai bei tėvai, net moksleiviai ir senjorai – visi žmonės, gyvenantys pažangioje ir laisvoje visuomenėje, naudojasi profesionalių psichologų paslaugomis, jų taikomais metodais, ieškodami atsakymų ir vidinės ramybės, suprasdami, kad vienas, nors ir savame lauke, bet nebūsi karys.
O juk panašių vidinių išgyvenimų ir net aklaviečių tam tikromis gyvenimo aplinkybėmis gali pasitaikyti kiekvienam. Todėl jeigu jus kamuoja nerimas, ieškote atsakymų, norėtumėte kažką keisti, o gal išsaugoti ir, svarbiausia – jaustis geriau, nedvejokite, kreipkitės į psichologus. Šios paslaugos nemokamos ir skirtos visiems, kuriems reikia pagalbos ar bent išklausymo.
Žinokite – visi sunkumai yra įveikiami, jeigu žmogus atranda savyje stiprybės kreiptis pagalbos į profesionalus. Paskambinkite ar parašykite jiems. Arba kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Išdrįskite.
Jūratė Juodzevičienė, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros, turizmo ir sporto komiteto pirmininkė

Lazdijų rajono savivaldybės psichologų kontaktai:
Daiva Česnulevičienė, Lazdijų švietimo centro psichologė, tel. 8 687 56 773, el. pašto adresas: daiva.cesnuleviciene@lazdijai.lt
Roma Žalimienė, Lazdijų švietimo centro psichologė, tel. 8 614 66 519, el. pašto adresas: roma.zalimiene@lazdijai.lt
Asta Čėsnienė, Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos psichologė, el. pašto adresas: asta.cesniene@lazdijugimnazija.lt ; asmeninio telefono numeris 8 686 83 710
Rasa Banevičienė, Seirijų Antano Žmuidzinavičiaus gimnazijos psichologė, el. pašto adresas: rasabane@gmail.com; asmeninio telefono numeris 8 687 24 536
Asta Puniškienė, Lazdijų darželio-mokyklos „Vyturėlis“ psichologė, el. pašto adresas: a.puniskiene@gmail.com; asmeninio telefono numeris 8 682 45 411

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Ar geras gali būti psichologas-muitininkas?

Čia muitas tuo užsiima?

Nemanau... Jie visada liks tik muitininkais...

pats paklausi ir pats atsakai.

Aišku, ką jau ką, o galvas gydyt tai tikrai turėjo mokėt geras muitininkas.

Ar geras gali būti psichologas-muitininkas?

Landsbergio profesija - muzikantas, Brazausko - ekonomistas, Juknevičienė - gydytoja, Karbauskis - agronomas ir t.t. Tad jei žmogus yra įgijęs keletą profesijų, nebūtina jį menkinti, sekite jo pavyzdžiu ir nuo sofos ir klaviatūros specialisto persikvalifikuokite į bet kurią profesiją, kuri padės jums uždirbti duonos kąsnį bei nuo pašlemėko tapti garbingu žmogumi.

Jo čia surašyti ypatingi psichologai, tik jos ypač pirmos padės