Pertvarka baigėsi: nebeliko 17 pareigybių, 5 skyrių vedėjai paaiškės po konkursų
Lazdijų rajono savivaldybės administracijos direktorė I. Šaparauskienė.
Rajono savivaldybės administracijoje baigta struktūros pertvarka. Savivaldybės administracijos naujoji struktūra buvo patvirtinta rajono savivaldybės tarybos sprendimu, ji turėjo būti užbaigta iki lapkričio 1 dienos. Antradienį savivaldybėje ji buvo pristatyta visiems savivaldybės skyrių ir seniūnijų darbuotojams.
Kodėl ši reforma buvo reikalinga, kokie pokyčiai, apie kuriuos rajono gyventojai turi žinoti, įvyko po lapkričio 1-osios, informuoja savivaldybės administracijos direktorė Ilona Šaparauskienė.
Nebeliko 3 skyrių
Apie tai, kad mūsų rajono savivaldybė garsėjo vienu didžiausių valdininkų, tenkančių 1000 gyventojų, skaičiumi, jau ne kartą esame informavę. Dėl to savivaldybės administracijos struktūros pertvarką ir pradėjome.
Iki pertvarkymo joje buvo 15 skyrių ir 4 skyriams nepriskirti darbuotojai, po pertvarkos liko 12 skyrių ir 2 skyriams nepriskirti darbuotojai. Seniūnijų skaičius kol kas nepakito. Jų rajono savivaldybės teritorijoje turime 11.
Į vieną padalinį buvo sujungti Juridinis ir Civilinės metrikacijos skyriai. Nuo šiol jis vadinsis Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriumi. Jam vadovaus Kęstutis Jasiulevičius. Dvi Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojos taip pat dirbs šiame skyriuje. Joms, be jau turėtų darbų, paskirtos ir kitos skyriaus funkcijos. Iki pertvarkos šiuose dviejuose skyriuose dirbo 7 darbuotojai, po pertvarkos dirba 8.
Dokumentų ir informacijos skyrius tapo Komunikacijos ir dokumentų skyriumi. Iki pertvarkos čia dirbo 9 darbuotojai, po pertvarkos – 11. Skyrius didėjo dviem komunikacijos specialistų etatais, kurie į šį skyrių buvo perkelti iš Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus. Komunikacijos ir dokumentų skyrius kol kas dirba be vedėjo, laikinai jo pareigas eina Danguolė Barauskienė. Artimiausiu metu bus skelbiamas konkursas skyriaus vedėjo pareigoms.
Dar vienas naujas savivaldybės padalinys – Biudžeto, finansų ir turto valdymo skyrius. Jam atiteko buvusio Finansų skyriaus ir dalis Ekonomikos skyriaus funkcijų. Skyriui vadovauja Šarūnė Dumbliauskienė. Dviejuose skyriuose iki pertvarkos dirbo 10 darbuotojų, po pertvarkos liko 6.
Vietinio ūkio skyrius pavadinimo nepakeitė, tačiau pokyčių jame nemažai. Prie šio skyriaus buvo prijungta savivaldybės Ūkio tarnyba, kuriai priklausė savivaldybėje dirbusios valytojos, sargai, vairuotojai. Iš viso šiuose dviejuose skyriuose dirbo 21 darbuotojas. Šiuo metu dirba 13 darbuotojų. Jų skaičius mažėjo ir dėl to, jog savivaldybė atsisakė sargų pareigybių – nuo lapkričio 1-osios savivaldybės administracijos pastatą saugo privati saugos tarnyba. Dėl to kiekvieną mėnesį savivaldybė sutaupys maždaug 1700 eurų. Vietoje buvusių 3 valytojų, perskirsčius jų darbo krūvius ir laiką, liks 2 valytojos. Vietinio ūkio skyriaus vedėja – Indrė Adomynienė.
Centralizuotos buhalterinės apskaitos skyrius, kaip ir iki šiol, tvarkys savivaldybės, jos biudžetinių įstaigų finansinę apskaitą. Iki pertvarkos skyriuje dirbo 14 darbuotojų, liko – 13. Vieno darbuotojo – vyresniojo buhalterio – skyriui šiuo metu dar reikia. Skyriui vadovauja Gitana Varanauskienė.
Švietimo, kultūros ir sporto skyrius taip pat kol kas be vedėjo. Jo pareigas laikinai eina vyriausiasis specialistas Dalius Mockevičius. Iki pertvarkos šiame skyriuje buvo 9 pareigybės, po pertvarkos liko 6: dvi pareigybės perkeltos į Komunikacijos ir dokumentų skyrių, vedėjo pavaduotojo pareigybės nebeliko – o funkcijos perskirstytos kitiems šio skyriaus darbuotojams.
Du skyriai turi daugiau nei po 20 darbuotojų
Socialinės paramos ir sveikatos skyrius buvo suformuotas iš buvusio Socialinės paramos skyriaus bei seniūnijų socialinių darbuotojų. Taip pat šio skyriaus darbuotoja tapo savivaldybės gydytoja Lina Džiaukštienė. Šiame skyriuje darbuotojų skaičius mažėjo nuo 28 iki 21: atsižvelgiant į tai, kad seniūnijose mažėja gyventojų, buvo perskirstyti darbo krūviai socialiniams darbuotojams, kai kurių pareigybių teko atsisakyti. Socialiniai darbuotojai, kaip ir iki šiol, dirbs seniūnijose, keičiasi tik jų pavaldumas. Skyriui vadovauja Rima Šukienė.
Pats didžiausias – Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyrius. Jame dirba 25 darbuotojai. Skyrius pasipildė 10 vyresniųjų specialistų, kurie iki pertvarkos buvo pavaldūs seniūnams. Nuo šiol jie – naujojo Kaimo ir žemės ūkio plėtros skyriaus darbuotojai, nors ir toliau dirbs seniūnijose. Skyriaus vedėjo pareigas laikinai eina buvęs Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Algis Balčius. Vedėjo pareigoms eiti artimiausiu metu taip pat bus skelbiamas konkursas.
Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyrius „gimė“ iš esmės pertvarkius Investicijų skyrių. Iki pertvarkos šiame skyriuje dirbo 4 darbuotojai, šiuo metu – 8. Skyriui teko 2 pareigybės, perkeltos iš Ekonomikos skyriaus, ir 1 pareigybė, perkelta iš Centralizuoto savivaldybės vidaus audito skyriaus. Strateginio planavimo ir investicijų skyrių „pastiprinome“ funkcijomis, kurios buvo išbarstytos po kitus skyrius, tačiau buvo gyvybiškai reikalingos šiam skyriui normaliai funkcionuoti, pvz., strateginis planavimas, parama verslui, bendradarbiavimas su partneriais užsienyje. Skyriui laikinai vadovauja buvęs Investicijų skyriaus vedėjas Vidmantas Pilvinis. Vedėjo pareigoms eiti taip pat skelbsime konkursą.
Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vadėjo – vyriausiojo rajono architekto pareigoms eiti konkursą jau esame paskelbę. Šiam skyriui laikinai vadovauja buvusi Architektūros skyriaus vedėja Audra Kimbirauskienė. Iki reorganizacijos skyriuje dirbo 6 darbuotojai, po reorganizacijos liko 5. Skyriaus funkcijos beveik nepasikeitė, dalis jų, susijusių su naminių gyvūnų laikymo, beglobių gyvūnų priežiūros reglamentavimu, atiteko Vietinio ūkio skyriui. Taip pat pastarajam atiteko ir statinių naudojimo priežiūros funkcija, iki šiol priklausiusi Ekonomikos skyriui.
Du skyriai – Informacinių technologijų ir Centralizuoto savivaldybės vidaus audito – nepakeitė pavadinimų. Vienas darbuotojas iš Centralizuoto savivaldybės vidaus audito skyriaus buvo perkeltas į Strateginio planavimo ir investicinių projektų valdymo skyrių, kitas išėjo į pensiją, todėl bus skelbiamas konkursas šio skyriaus vyriausiojo vidaus auditoriaus pareigoms eiti. Skyriui vadovauja Regina Cibulskienė. Informacinių technologijų skyriuje buvo ir liko 3 darbuotojai. Skyriui ir po pertvarkos vadovauja Žydrūnas Rutkauskas.
Išlieka dvi skyriams nepriskirtos pareigybės – tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatoriaus ir jaunimo reikalų koordinatoriaus. Pastaroji pareigybė šiuo metu laisva, ieškome aktyvaus, iniciatyvaus darbuotojo, kuris turėtų idėjų bei sugebėtų telkti rajono jaunimą.
Savivaldybės administracijos komandą ketiname stiprinti Vietinio ūkio skyriuje priimdami dirbti vyriausiąjį inžinierių-statybininką bei inžinierių-sąmatininką.
Seniūnijose didelių pertvarkų, išskyrus pasikeitusį čia dirbusių socialinių darbuotojų ir žemės ūkio specialistų pavaldumą, nebuvo. Reziumuodama struktūros pertvarką galiu pasakyti, jog iš 182 savivaldybės administracijoje buvusių pareigybių liko 165, o 2020 metais, panaikinus neužimtas pareigybes, šis skaičius dar mažės iki 154. Lėšų, be abejo, sutaupysime – jas galėsime skirti svarbioms rajono gyventojų problemoms spręsti, taip pat, kaip jau esame žadėję, didės atlyginimai mažiausiai uždirbantiems rajono savivaldybės administracijos darbuotojams.
Lazdijų r. sav. inf.
„Lazdijų žvaigždė“
Komentarai
Tai ir dabar matyti kas bus
nuo pirmadienio jau 2020 m.
būtų neblogai protingas ir
Ausma,Ilona, turite
Great web site you have here.
reikia dar daugiau mazint
Uzimtumo tarnybai ,,mazinti,,
Lazda visada turi du galus,
Linute tai TAVO firminis
Neat blog! Is your theme
Taip rajone kuriamos darbo
O kada bus atleisti
Pritariu "Anonimui".Ir mane
Atrodo ,kad rajone gyvena tik
work from home ideas<br>
reforma vykdyta kaip pas mus
Jei yra kameros tai ką tie
Pritariu anonimui del
Kulturkej irgi nemazai
Kad jau gal tarnyba saugo
Klausimas, kur Jūsų žadėtos
Kokių tau darbo vietų reikia?
Užtat, kaip griauna Ausma,
Ir gerai daro kad griauna
Avrupa’nın 1 numaralı
Vat tai tep-Ausmos ir jos