A. Šerėnienė: restruktūrizacija ligoninės gydytojams pelno nedavė

Pastaruoju metu rajono spauda ypač daug dėmesio skiria mūsų gydymo įstaigoms – čia vykstančioms pertvarkoms, įgyvendinamiems projektams. Suprantu, kad informuoti rajono gyventojus reikia. Tačiau skaitytojams, kurių dauguma yra ir mūsų pacientai, noriu paaiškinti, kad  jokios – nei finansinės, nei moralinės, nei kitokios naudos po restruktūrizacijos mes negavome. Atlyginimai, net ir pridėjus papildomai 2 ginekologinio profilio lovas Chirurgijos skyriuje, o Terapijos – geriatrijos skyriuje, kuriam aš vadovauju, įsteigus Vaikų ligų poskyrį, nepadidėjo. Jokio papildomo atlyginimo nei aš, nei skyriaus vedėjas Juozas Patašius negavome ir negauname. Kas padidėjo – tai atsakomybė, darbo krūvis. Nei aš, nei Chirurgijos skyriaus vedėjas  J. Patašius tikrai nenorėjome tų papildomų lovų, tačiau toks buvo ligoninės vadovybės sprendimas, siekiant ne tik sutaupyti, bet ir kaip galima padėti rajono gyventojams, teikti jiems kokybiškas paslaugas.
Akušerijos skyrių, kaip rajono gyventojai jau žino iš televizijos reportažų ir iš daugybės publikacijų rajono spaudoje, teko uždaryti vien dėl to, jog toks buvo Vilniaus teritorinės ligonių kasos sprendimas – neteikti jam finansavimo. O be pinigų, kurie yra tikrai nemaži visam skyriui išlaikyti, to padaryti tikrai nebuvo įmanoma.  Nors mes – ir visa ligoninė, ir rajono taryba – labai norėjome, kad šis skyrius ligoninėje būtų, bet tokia šiuo metu yra valstybės politika – skyrių, kuriame nėra 300 gimdymų per metus, laikyti yra finansiškai nuostolinga.
Pirmajame praėjusioje „Lazdijų žvaigždėje” minimame posėdyje mes „prieš“ balsavome ne siekdami, jog po restruktūrizacijos mums – Terapijos ir Chirurgijos skyriui – tariamai  atitektų papildomas lovų skaičius, o dėl to, jog, numatant visus restruktūrizacijos žingsnius, buvo sumanyta panaikinti Lazdijų ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojo gydymui etatą. Dėl to mes, medikai – savivaldybės  tarybos nariai,  kategoriškai nenorėjome sutikti, nes žinome, kaip išbalansuoja ligoninės darbą situacija, kai vyr. gydytojas dėl ligos, atostogų ir t. t. ilgesnį laiką negali eiti savo pareigų. Antrajame posėdyje, kai šis etatas ligoninės struktūroje buvo paliktas, mes visi, ne tik gydytojai, bet ir kiti tarybos nariai – medikai, balsavome „už“.
Manau, jog tie skaitytojai, kurie tikrai norėtų įsitikinti, kaip ir apie ką publikacijoje minimų posėdžių metu buvo kalbama apie restruktūrizaciją, kaip kuris tarybos narys balsavo, turi galimybę dar kartą peržiūrėti posėdžio eigą rajono savivaldybės interneto svetainės archyve. Ten galima išgirsti ir diskusijas, pamatyti balsavimo rezultatus.

Aldona Šerėnienė, Lazdijų ligoninės Terapijos – geriatrijos skyriaus vedėja, rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė

Autoriaus nuotrauka: