Lazdijiečiai Karolis ir Ignas Simanynai vyksta į Britų kadetų stovyklą Jungtinėje Karalystėje
![](http://www.lzvaigzde.lt/sites/default/files/styles/naujienos-img/public/field/image/Simanynai880.jpg?itok=D0KG_7sr)
Jaunieji šauliai Ignas ir Karolis Simanynai.
Lietuvos šaulių sąjunga nuo 2007-ųjų vasaros metu organizuoja tarptautinę sukarintą jaunųjų šaulių stovyklą „Žalgiris“, kurioje sukviečiami 15–18 metų drausmingi, motyvuoti ir pavyzdingi jaunieji šauliai iš visų dešimties Lietuvos šaulių sąjungos rinktinių, kurie yra baigę III ir IV pakopos jaunųjų šaulių mokymus. Siekiant stiprinti tarptautinį bendradarbiavimą, kasmet į šią sukarintą jaunųjų šaulių stovyklą kviečiami ir svečiai iš užsienio. Stovykla vyko liepos 9–16 dienomis poligone Pabradėje. Džiugu, kad šioje stovykloje dalyvavo LŠS Alytaus apskrities karininko A. Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės Lazdijų gen. Adolfo Ramanausko – Vanago 4-osios kuopos jaunieji šauliai Karolis ir Ignas Simanynai, kurie yra drausmingi, motyvuoti, pavyzdingi bei baigę IV pakopos jaunųjų šaulių mokymus.
Stovyklos metu buvo siekiama ugdyti pilietiškumą ir patriotiškumą, propaguoti krašto apsaugos sistemą, stiprinti fizinį moksleivių pasirengimą, ugdyti lyderio savybes ir pasitikėjimą savimi. Užsiėmimų metu stovyklos dalyviai turėjo progų pagilinti karybos žinias, įgyti daugiau praktinių žinių būnant ir išgyvenant gamtoje. Buvo vykdomos šaudymo pratybos iš mažo kalibro sportinio ginklo, atnaujinamos ir gilinamos pirmosios medicinos pagalbos žinios. Naktinio žygio metu kiekvienas stovyklos „Žalgiris 2017“ dalyvis galėjo pasitikrinti savo fizinį ir psichologinį pasirengimą bei ištvermę.
Jaunieji šauliai dalyvavo stovyklos programoje, jos metu vykdomose veiklose bei susitiko su į ją atvykusiais svečiais: Lietuvos kariuomenės atstovais iš Strateginės komunikacijos departamento, Jungtinio štabo, Mokymų ir doktrinų valdybos, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento, taip pat su NSGK komiteto nariu Juozu Oleku, Švenčionių savivaldybės vicemere Violeta Čepukova, skautų atstovais. Iš užsienio buvo atvykę JAV Civil Affairs, NATO Force Integration Unit atstovai, Lenkijos krašto apsaugos ministerijos Sukarintų organizacijų biuro direktorius ir vadovybė, Latvijos Jaunsarge vadas. Svečius pasveikino Lietuvos šaulių sąjungos vadas pulkininkas leitenantas Gintaras Koryzna.
Stovykloje „Žalgiris 2017“ dalyvavo daugiau nei 130 dalyvių: 45 jaunieji šauliai, 4 Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjaus auklėtiniai, 20 Latvijos, 25 Estijos, 16 Lenkijos, 8 Ukrainos atstovai. Šioje stovykloje instruktoriais dirbo ir savo patirtimi bei žiniomis dalinosi 16 Generolo Jono Žemaičio karo akademijos III kurso kariūnų.
Šaulių sąjungos nariai visos stovyklos metu varžėsi dėl vykimo į Britų kadetų stovyklą Jungtinėje Karalystėje, kuri vyks 2017 m. rugpjūčio 19–30 d. Galimybę į ją patekti turėjo tik 10 jaunųjų šaulių. „Stengėmės būti geriausi“, - sakė Karolis Simanynas. Broliai Karolis ir Ignas buvo paskirti grupių vyresniaisiais, su grupėmis stengėsi užimti lyderiavimo pozicijas ir t.t. Stovyklos „Žalgiris 2017“ vadovai pastebėjo brolių K. ir I. Simanynų lyderiavimą, išradingumą bei aktyvumą ir pakvietė juos kartu su kitais geriausiaisiais vykti į Britų kadetų stovyklą Jungtinėje Karalystėje.
Sveikiname! Linkime broliams Karoliui ir Ignui sėkmės!
Kęstutis Pileckas, Lazdijų M. Gustaičio gimnazijos jaunųjų šaulių vadovas
„Lazdijų reklama“