Kaip pašalinti tonzilių akmenis?

Tonzilių akmenys formuojasi tonzilių kriptose, kai šiose užsilieka maisto likučiai, negyvos ląstelės bei kiti nešvarumai, kurių dėl prastos burnos higienos nepavyko pilnai pašalinti. Iš pradžių viskas formuojasi iš lėto, tačiau ilgainiui susidarę tonzilių akmenys gali būti pavojingi, sukelti naujus burnos ertmės susirgimus ir turėti ilgalaikių padarinių visai burnos ertmės sveikatai.
Toliau skaitydami sužinosite, kaip išvengti tonzilių akmenų problemos ir pasirūpinti gera burnos ertmės higiena.
Priežastys ir simptomai
Taigi, nepakankama ar atmestina dantų priežiūra gali išprovokuoti tonzilių akmenų problemą. Spręsti ją reikėtų kaip įmanoma greičiau, kol dariniai dar nėra sukietėję. Priešingu atveju, gydymas žymiai sudėtingesnis ir reikalaujantis daugiau pastangų, o taip pat ir išlaidų už odontologines procedūras.
Iš lėto kietėjantys tonzilių akmenys atsiranda ne tik ant dantų paviršiaus, bet įvairiose burnos ertmės vietose. Jie sukelia tokius simptomus kaip prastas burnos kvapas ir keistas skonis burnoje, kurių nepavyksta pašalinti nuolatiniu dantų valymu. Taip pat kai kuriais atvejais gali pasireikšti skausmas ryklėje, tampa sunkiau nuryti maistą. Pastebimos gelsvų ar baltų spalvų išskyros burnoje, kai kuriuos pacientus kamuoja stipresnis ar silpnesnis kosulys.
Žinoma, simptomų intensyvumas visuomet skiriasi ir priklauso nuo konkretaus organizmo būklės, kaip ir burnos ertmės sveikatos. Pastebėję aukščiau aprašytus tonzilių akmenų požymius, nieko nelaukdami kreipkitės į odontologą tam, kad būtų surastas tinkamas sprendimas.
Kaip pašalinti tonzilių akmenis?
Tonzilių akmenys šalinami juos nukrapštant su ausų krapštuku ar intensyvia vandens srove, plaunant dantis druskos tirpalu. Bandant padaryti tai savarankiškai, gali prireikti nemažai pastangų.
Dar galima išbandyti specialius oksiduojančio poveikio dantų gelius, kurie yra sukurti specialiai kovai su tonzilių akmenimis. Taip pat gali būti naudingi specialūs burnos skalavimo skysčiai bei liežuvio valikliai. Šios priemonės padeda neutralizuoti anaerobines bakterijas, besikaupiančias ant liežuvio paviršiaus.
Geriausia visuomet kreiptis į odontologus, kurie net tik pašalins tonzilių akmenis, bet dar ir atliks profesionalią burnos ertmės higieną, kuri padeda užkirsti kelią tonzilių akmenų formavimuisi ilgalaikėje perspektyvoje. Profesionali burnos ertmės higiena reikalinga bent 2 kartus per metus. Ji padės palaikyti gerą burnos higieną ir užkirsti kelią tonzilių akmenims dar jų formavimosi pradžioje. Žinoma, jeigu tonzilių akmenys jau susiformavę, tuomet reikėtų juos pašalinti aukščiau aprašytomis priemonėmis.
Metas pamiršti tonzilių akmenis kartą ir visiems laikams! Su patikimomis kovos prieš tonzilių akmenis priemonėmis galėsite atsikvėpti lengviau, o jeigu kartais prireiks pagalbos – jums visuomet yra pasiruošę padėti profesionalūs odontologijos specialistai.