Padidinkite savo produktyvumą iš namų

Planšetiniai kompiuteriai, Monitoriai
Dirbant iš namų patogumus kai kada užgožia didžiuliai galvos skausmai bei pagundos. Paradoksalu, bet dirbant namų aplinkoje, kur žmogus jaučiasi patogiai ir gerai, produktyvumas ne visada būna didesnis. Priešingai, apsupti komforto ir jaukumo, žmonės dažnai padaro ir mažiau darbo, todėl namuose dirba ilgiau nei biure. Kadangi gaišti brangaus savo laiko norisi kuo mažiau, paruošėme straipsnį, kuriame apžvelgsime būdus, kaip kiekvienas iš mūsų gali padidinti savo produktyvumą dirbant iš namų.
1. Išbandykite pomodoro metodą
Tai yra viena iš laiko vadybos ir darbo organizavimo rūšių, kurį dar ~1987m. pabaigoje pirmasis pagarsino italas Frančeskas Cirilas. Technika yra labai paprasta – naudojant laikmatį, dirbama ir ilsimasi pakaitomis. Pomodoro technikai reikia specialaus laikmačio arba programėlės išmaniajame telefone. Viskas vyksta taip, kad pradėję darbą pradedate ir laikmatį. Jis skaičiuoja laiką ir po ~25 minučių laikmatis suskamba. Pasižymėkite pirmąjį pomodorą lapelyje ar telefone ir padarykite trumpą 3-5 minučių pertrauką. Vėl paleiskite laikmatį ir po keturių pakartojimų padarykite ilgesnę pertrauką, kuri truktų nuo 20 iki 30 minučių. Pastebėta, kad pomodoro technika padidina produktyvumą net 15%.
2. Jeigu dirbate prie kompiuterio – produktyvumą didina geras vaizdas
Per mažas ekranas tampa didžiuliu galvos skausmu dirbantiems prie kompiuterio. Tai turime omenyje perkeltine ir ne perkeltine prasme. Bandant įžiūrėti smulkias raides mažame ekrane arba dirbant kokį nors smulkmenišką, grafinį darbą, mažas ekranas ar mažas monitorius yra didžiulis trukdis, lėtinantis procesus ir varginantis labiau nei turėtų. Sprendimas yra paprastas -  įsigykite pakankamo dydžio monitorių arba didesnį nešiojamą kompiuterį. Tiek pastarieji, tik monitorius geriausiomis kainomis galėsite įsigyti iš varle.lt.
3. Pertraukėlių skaičius gali būti neribotas
Įprasta galvoti, kad darbas yra darbas, o pertraukėlės tik jam trukdo. Tai nebūtinai turi būti tiesa mat namuose jūs galite pertraukėlių laiką išnaudoti produktyviai, o ne tuščiai. Valgyti pietus galima tiesiog prie darbo stalo, jeigu norite (juk jūsų tuo metu niekas nemato), o per pačią pietų pertrauką padaryti buities darbus, kažko pasimokyti, pasportuoti ir panašiai. Dėl to namuose galima neriboti pertraukėlių skaičių.
4. Turėkite reikiamą įrangą darbui
Toli gražu ne visi darbai yra vienodi, todėl ir įranga, kuri reikalinga darbui gali skirtis. Vienas dalykas, kuo darbas namuose skiriasi nuo biuro yra tai, kad namuose ne visuomet turime reikiamą įrangą. Jeigu numatote, kad tarp savų sienų teks praleisti ilgą laiką arba norite daugiau laiko dirbti namuose, reikėtų pasirūpinti tuo, kad namuose netrūktų inventoriaus ir darbui reikalingų daiktų. Štai pavyzdžiui grafikos dizaineriui ar iliustratoriui namuose net gali būti patogiau dirbti, kai pagrindinis įrankis yra ne kompiuteris, o planšetė ar grafinė lenta. Susitaikykite su tuo, kad į savo darbo vietą reikėtų investuoti, taip tikrai padidinsite produktyvumą, nes nereikės skirti laiko paieškoms, kaip apeiti trūkumus ar išvengti nepatogių užduočių darymo.  
5. Išjunkite pranešimus
Net nepagalvotumėte, kad vienas, į telefoną atėjęs pranešimas gali šitiek išblaškyti. Tam tikrų tyrimų duomenimis, perskaičius žinutės pranešimą ir jos net neskaičius, reikia maždaug 35-40 sekundžių, kad pavyktų pilnai „mintimis grįžti“ atgal į darbą ir vėl būti 100% susikoncentravus. Tad, jeigu jūsų darbo metu nuolat pypsės telefonas ir jūs be paliovos tikrinsite, kokie pranešimai atėjo, produktyvumas tikrai kris.
6. Skaniai pavalgykite
Dar vienas, nebūtinai su pačiu darbo organizavimu susijęs, tačiau didelės įtakos produktyvumui turintis pasiūlymas. Stresas ir nepatogumas, kurį jaučiate tuo metu, kai esate alkani, labai mažina jūsų galimybę koncentruotis į darbą. Jeigu dirbate iš namų, galite ir užsisakyti maisto, kad jums jį pristatytų į namus. Skaniai papietavus bus daugiau jėgų ir geresnė nuotaika.
7. Pradėkite ir baikite nustatytu laiku
Kuomet dirbama iš namų, lengva pagalvoti, kad galite darbą pradėti bet kada ir baigti bet kada. Tačiau pasirodo, kad tokiu būdu tik lėtėja jūsų atliekamo darbo sparta. Iš tiesų daug produktyviau žmonės elgiasi ir dirba tuomet, kai darbas prasideda ir baigiasi iš anksto numatytu laiku. Dėl to ir jums vertėtų susidaryti pastovų grafiką, kurio laikytumėtės ir kuriuo vadovautumėtės.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.