Kaip vyrui lengviau įveikti skaudų išsiskyrimą?

Nors įprasta sakyti, kad moterys išsiskyrimą su antrąja puse išgyvena skaudžiau nei vyrai, tačiau lyginti tokius dalykus yra tikrai kvaila. Dažniausiai, kada žmonės praleidžia daug laiko kartu, tačiau yra priversti išsiskirti, skauda abiem. Vyrams, taip pat kaip ir moterims būna liūdna, tačiau tas liūdesys gali pasireikšti kitaip nei merginai ar damai. Kad ir kaip ten bebūtų, liūdėti nėra gerai, nes tai trukdo judėti pirmyn bei siekti savo tikslų. Nors išsiskyrimas ir gali būti skaudus, bet tai ne pasaulio pabaiga. Jei esate pasiruošę tokią realybę priimti ir po truputį gydyti širdies žaizdas, šiame straipsnyje apžvelgsime būdus ir priemones, kurie padės lengviau įveikti skaudų išsiskyrimą!

Nepanirkite į alkoholio bei naktinių pramogų liūną

Kada pasibaigia skyrybos, žmonių viduje būna labai daug skausmo, pagiežos, pykčio bei kitų, blogų emocijų. Mūsų kraštuose šias emocijas įprasta „nuplauti“ su tik suaugusiems parduodamais gėrimais. Aišku, išeiti į barą arba vieną kartą išsikrauti su draugais tikrai neturėtų būti blogai, bet tai tikrai nebus esminis jūsų emocinių problemų sprendimas. Nesvarbu, moteris ar vyras, jausmų nereikia užgožti ir užslėpti, reikia ieškoti būdų kaip su jais susigyventi ir judėti toliau.

Raskite vietą, kurioje išsikrausite

Kalbėjome apie išsikrovimą, kuris būtų vienkartinis. Tačiau negatyvo gali būti tiek daug, kad vertėtų pagalvoti ir apie pastovesnį išsikrovimą. Santykių ekspertai bei skyrybas išgyvenę vyrai pataria sportuoti, užsirašyti į šaudymo klubą arba imtis remonto darbų. Jeigu būsite išsikrovę fiziškai iki tiek, kad nebegalėsite per daug ką veikti, mintys neturėtų krypti į nemalonius dalykus. Taip, po truputėlį pavyks judėti pirmyn.

Žvejyba arba kita veikla, kurioje dominuoja ramybė bei laikas su savimi

Laiko sau, po skyrybų tikrai netruks. Svarbu, kad tas laikas nebūtų švaistomas, o būtų naudojamas taip, kad neįgytumėte netinkamų įpročių. Verta rasti galimybę skirti laiko sau. Būdami su savimi galite priprasti prie savo minčių, būsenos, pojūčių, emocijų ir taip toliau.

Tarp vyrų mėgiamų tokio tipo veiklų, žvejyba turbūt yra numeris vienas. Ramu, galima atsipalaiduoti ir pagalvoti. Tad, jeigu meškerė apdulkėjusi ar sulūžusi, o mailiaus nebelikę, nelaukite ir įsigykite iš čia - https://www.varle.lt/zukles-reikmenys/ bei pradėkite skirti laiko sau.

Atsitiktinis seksas – laikinas sprendimas, bet ne vaistas

Įprasta galvoti (bent jau tarp vyrų), kad reikia „atsigriebti“ už prarastą laiką ir po skyrybų permiegoti su kuo daugiau moterų. Seksas su atsitiktiniais žmonėmis gali teikti džiaugsmą, bet tik labai trumpą laiką. Juk suprantate, kad liūdnos mintys po skyrybų yra dėl to, kad jums tas žmogus labai rūpėjo. Negalvokite, kad daug trumpalaikių pažinčių gali tai pakeisti ir nenerkite stačia galva į kiekvieną pasitaikiusią galimybę.

Neatitolkite nuo moterų

Kategoriškai priešinga, bet gana dažna reakcija į skyrybas tarp vyrų būna tokia (ji būdinga ir moterims), kad bandoma kategoriškai atsiriboti nuo artumo su priešingos lyties atstovėmis. Tai nėra gerai, nes moterys sudaro kone pusę populiacijos. Jūs labai apsunkinsite savo gyvenimą (veltui) vien dėl to, kad įsikalėte keistą įsitikinimą. Pasistenkite, kad nemalonios patirtys nepaskatintų atsitiktinių žmonių „nurašymo“. Tikėkite, kad yra gerų žmonių ir gerų moterų.

Kalbėkite apie tai, bet ne per daug

Niekam nepatinka užsikirtusios plokštelės. Vyrai dažnai nekalba apie savo jausmus atvirai. Prievarta už liežuvio jūsų tempti niekas neturėtų, bet bent vieną kartą „išsikalbėti“ su draugais, šeima ar kažkuo kitu – reikėtų. Nepaverskite kiekvieno sekmadienio laiku, kada jūs visai giminei pasakojate, kaip blogai buvo santykiuose, bet neužgniaužkite pykčio viduje. Pasidalinkite ir leiskite kitiems pasidomėti.

Užsiimkite savanoriška veikla

Savanorystė ir geri darbai padės po truputėlį užgožti blogas santykių patirtis. Darydami gerą kitiems, skleisite geras emocijas sau. Tai padės.

Padėkite artimiesiems

Šitai veiks panašiai, kaip ir savanorystė. Prisidėkite prie tėvų sodo namelio sutvarkymo, prižiūrėkite sesės vaikus, kol ši darbe, palydėkite brolį į baldų parduotuvę ir padėkite jam parsivežti spintą ar kartu su draugais važiuokite apžiūrėti automobilio. Leisdami laiką su gerais žmonėmis pradėsite mažinti tamsių minčių kiekį.

Gaukite išbaigtumą

Anglų kalboje tai vadinama closure ir tai yra toks dalykas, kuris, santykių kontekste reiškia tai, kad nebelieka „galų“. Jeigu yra neišsakytų minčių, neišspręstų problemų arba nepasidalinta nuoskaudomis, viduje jausite graužatį. Žmogui, su kuriuo buvote kartu, reikėtų išsakyti viską, ką galvojate. Jeigu nenorite į akis, galite palikti raštelį, tačiau svarbių minčių neužgniaužkite.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.