Iškilmingai atidarytas Adolfo Ramanausko-Vanago atminimo parkas

Lapkričio 29 d. Lazdijų mieste ir Būdviečio seniūnijoje, Bielėnų kaime vyko Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago 61-ųjų žūties metinių minėjimas. Renginyje dalyvavo Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, Lietuvos Respublikos Seimo narys Zenonas Streikus, Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė ir partizanų vado brolis Albinas Ramanauskas, Lietuvos partizanas Juozas Jakavonis-Tigras ir Gediminas Juozapas Dapkevičius, Punsko valsčiaus viršaitis Vytautas Liškauskas, Lietuvos konsulas Seinuose Vaclav Sstankevič bei Lietuvos partizanai ir jų ryšininkai, kariai, įvairių įstaigų vadovai, Lazdijų krašto žmonės.
2018 m. yra paskelbti Adolfo Ramanausko-Vanago metais, tad vykęs renginys – faktinio su okupacija kovojusios Lietuvos valstybės vadovo Adolfo Ramanausko-Vanago dar viena atminimo išraiška Lazdijų krašte. Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Lazdijų Šv. Onos bažnyčioje, vėliau Lazdijų miesto Adolfo Ramanausko-Vanago aikštėje Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis padėjo gėles prie paminklo, skirto Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago atminimui pagerbti.
Renginyje Lazdijuose dalyvavę garbūs svečiai bei Lazdijų krašto gyventojai buvo pakviesti vykti į parko atidarymą Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškėje, Bielėnų kaime (Būdviečio seniūnija). Lazdijų rajono savivaldybės administracija pasirūpino galimybe, kad poliniai kaliniai, tremtiniai ar kiti asmenys, patys negalėdami nuvykti į renginį, būtų pavėžėjami autobusu.
Nors žvarbus šaltukas kėlė šiurpą, bet susirinkusiųjų širdis šildė skambančios patriotinės mintys, gražiausios lietuviškos Lazdijų kultūros centro folkloro ansamblio „Dainuviai“ atliekamos dainos ir partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago prisiminimas. Šio didžio Tautos didvyrio ir visų žuvusių nelygioje kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimas buvo pagerbtas tylos minute bei Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1- osios rinktinės 108 kuopos karių salvėmis. Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko – Vanago 61-ųjų žūties metinių minėjimo metu gimtojoje jo tėviškės sodybvietėje buvo atidarytas atminimo parkas. Be to, Lazdijų Šv. Onos parapijos klebonas Nerijus Žvirblys pašventino kryžių, kuris dar ne vieną šimtmetį saugos Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškės atminimą.
Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis dėkojo visiems susirinkusiems į šį minėjimą tėviškėje, kurioje formavosi Adolfo Ramanausko-vanago patriotiškumas, drąsa, nepalaužiama meilė Tėvynei. „Pati vertingiausia žmogaus savybė – drąsa. Nors kartais mumyse jos pritrūksta, mūsų Tautos didvyris gali būti pavyzdys, drąsos ir įkvėpimo šaltinis, kaip turėtume mylėti, ginti ir saugoti Lietuvos Nepriklausomybę“ – kalbėjo savivaldybės vadovas.
Renginio metu Lazdijų rajono savivaldybės meras dėkojo asmenims, kurie prisidėjo prie partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago gimtosios tėviškės sodybos atgaivinimo ir atminimo išsaugojimo. Lietuvos valstybinės vėliavos įteiktos ir padėkos žodžiai skambėjo: tautodailininkui, medžio drožėjui Juozui Videikai – už kryžiaus sukūrimą, Vytautui Žukauskui, Stasei Jablonskienei – už leidimą jai nuosavybės teise priklausančioje teritorijoje įkurti Adolfo Ramanausko-Vanago atminties parką.
Adolfo Ramanausko-Vanago dukra Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė dėkojo visiems atvykusiems į minėjimą ir tiems, kurie gerais darbais, savo paaukotu laiku ar geru žodžiu prisidėjo prie Lietuvos partizanų vado atminimo išsaugojimo ir pagerbimo. Nuoširdžius padėkos žodžius skyrė ir merui Artūrui Margeliui, kuris visada pritaria ir padeda įgyvendinti pilietines iniciatyvas ir išsaugoti Lietuvos partizanų atminimą bei perduoti istorinius prisiminimus ateities kartoms.
Renginyje dalyvavęs Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Kirilovas džiaugėsi, kad ši vieta atkurta ir sutvarkyta bei puikiai įprasmina Lietuvos partizanų vado atminimą. Svečias pristatė, kad minėtoje gimnazijoje yra įsteigtas Vyčio ženkliukas, kuriuo apdovanojami asmenys, kurie puoselėja ir saugo Lietuvos partizanų atminimą ir įteikė jį Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui.
Lazdijų rajono savivaldybės administracijos iniciatyva įkurtame ir jau oficialiai lankytojams atidarytame partizanų vado atminties parke, įgyvendinti šie darbai: nutiestas kelias iki sodybvietės, pastatytas kryžius, įrengti du vėliavų stiebai ir iškeltos Lietuvos valstybinė ir Lietuvos valstybės istorinė vėliavos, pastatyta dešimt suoliukų, išgrįstas pasivaikščiojimo takas, įrengti laiptai su turėklais, tėviškės sodyboje pasodinti augalai, įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, be to, pastatytas informacinis stendas, kuriame pateikiama informacija apie Adolfo Ramanausko-Vanago gyvenimą ir dalyvavimą partizaniniame kare.
Po iškilmingo parko atidarymo Lietuvos partizanų vado, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago tėviškėje, visi susirinkusieji buvo kviečiami pasivaišinti karšta arbata ir kareiviška koše. Šias vaišias paruošė ir dovanojo Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1- osios rinktinės 108 kuopos kariai.
Lazdijų r. sav. inf.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

ar neperdaug svaistomi mokesciu moketoju pinigai tiems nereikalingiem paminklam ,parkam tegu margelisis savo lesu reklamuojasi

O kada bus iškilmingai atidarytas pokario banditų nužudytiems naujakuriams,vaikams,jų motinoms atminimo parkas?

Pavasarį savo gimtam kaime iškasiu gražų šermukšnį ir nuvežęs pasodinsiu Ramanausko parke. Tam, kad raudonos jo uogos visiems žmonėms primintų mano šeimos ir kitų nukentėjusiųjų tais baisiais laikais kruvinas ašaras ...

kad pagerbiami to verti,skatinamas patriotizmas ir t.t Bet kas isdris kalbeti apie tuos naktimis nekaltai nuzudytus zmones,kas paguos ju likusius artimuosius,kas pastatis jiems paminkla ? Ko gero to nesulauksime niekada,nes buvo viena santvarka ,buvo vieni partizanai be nuodemiu ...dar kita tvarka,kiti partizanai be nuodemiu.O tas nekaltai nuzudytu tarpsluoksnis kai visada visu pamirstas...pamirstas ir gyvena toje patirtoje baimeje su niekada niekeno neatsakytu klausimu -uz ka? Pasakyciau netgi siuo metu yra blogiau,nes jei uzsimeni apie tai ,tampi Lietuvos priesu ,parsidaveliu ,isdaviku ar net 5-tos kolonos nariu.Dabar yra politkorektiska (,kaip mes ne toli visdelto nuejome per 30 metu)be nereikalingu klausimu ,garbinti ,statyti paminklus ar net paversti farsu ,paskelbiant buvus Lietuvos vadovu,prezidentu...O tos likusios gyvos aukos su skausmu ir baime ziuri ir nesupranta kas vyksta...o gal ju kalte tame ,kad ne laiku gime?Graudu ir skaudu kai rasoma istorija pagal partinius ar politinius uzsakymus ir norus

Per anksti išlindite iš miško, dar yra žmonių kurie atsimena Jūsų darbelius. Meras per jaunas, kad tai atsimintu ir suprastu .

Gėda turėtų būti merui,besilankant banditų minėjimo renginyje.Kraujas sunkiasi iš žemės.Nesušlapote kojų?

Meras is viso nesiorientuoja. Kokius mokslus tebaige.... ko noret? Kur siuncia visokie vytuoliai ten ir lekia. Ne mero smegenim viska suprast ir pajaust.

Kad sako jau baigė. Bet kada sėdėjo paskaitose...?!

O tave p....A