K. Navickas sako jaučiantis ūkininkų pasitikėjimą: dialogas yra visai kitame kokybiniame lygyje
Vilnius, balandžio 4 d. (ELTA). Seimo opozicijai šią savaitę ketinant imtis antrosios interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, pats ministras tikina jaučiantis žemės ūkio bendruomenės pasitikėjimą.
Anot jo, per visus jo kadencijos metus dialogas su ūkininkais stiprėjo ir šiuo metu yra „visai kitame lygmenyje“.
„Drąsiai galiu pasakyti (...), kad kai pradėjau darbą pasitikėjimo buvo gerokai mažiau. Paskutinius metus tikrai intensyviai dirbome su visomis asocijuotomis organizacijomis, tas dialogas atsirado“, – Seime Vyriausybės valandos metu kalbėjo K. Navickas.
Jis tikino suprantąs dalies ūkininkų nepasitenkinimą Žemės ūkio ministerijos parengtu Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginiu planu bei jame numatytomis aplinkosaugos priemonėmis, tačiau pažymėjo, jog ryšis su ūkininkais stiprėja.
„Natūralu, kad naujasis strateginis planas, susijusios su žaliuoju kursu priemonės erzina ūkininkus – jų yra daug, jos yra neįprastos. Bet manau, kad pavyko visas tas maratonas pravažiuoti po Lietuvą – ir man asmeniškai, ir daugiausia viceministrui. Manau, kad tas dialogas yra visai kitame kokybiniame lygyje“, – dėstė ministras.
Tuo metu dalies ūkininkų organizacijų atstovų nepasitenkinimą jo darbu ir raginimus atsistatydinti K. Navickas pavadino jų „gyvenimo tikslu“.
„Kai kurie asociacijų vadovai turi savo gyvenimo tikslą mane būtinai atstatydinti. Tai ką aš jiems galiu padaryti – jų tokia teisė“, – teigė ministras.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę naujienų portalas delfi.lt paviešino būsimos interpeliacijos žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui klausimus. Opozicinė demokratų frakcija suformulavo 47 klausimus, aprėpiančius eilę probleminių taškų – išaugusias maisto kainas, žemės ūkio reformas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybą, ekologijos teisės aktus, padėtį pieno sektoriuje. Pastaroji įvardijama kaip viena iš esminių priežasčių, kodėl Seimo mažumai ir vėl kyla abejonių dėl K. Navicko tinkamumo eiti pareigas Ministrų kabinete.
Taip pat eilė klausimų sukasi aplink K. Navicko patarėją Roką Petrašiūną ir tariamą jo dalyvavimą vadinamajame valstybininkų skandale.
Visgi, šie Seimo mažumos klausimai nėra pirmieji, adresuojami K. Navickui. Praėjusių metų gegužę 56 Seimo nariai organizavo pirmąją K. Navicko interpeliaciją. Tuomet Vyriausybės narys atsakė į 35 klausimus apie įsisenėjusias Lietuvos žemės ūkio problemas.
Tačiau tąkart patraukti K. Navicko nepavyko – interpeliacija atmesta valdančiųjų balsais sušaukus neeilinį Seimo posėdį..
Nuo metų pradžios ženkliai kritus žaliavinio pieno kainoms, vyksta ūkininkų protestai – pienas buvo pilamas į laukus, dalinamas gyventojams. Tokios akcijos keliskart vyko prie Žemės ūkio ministerijos, Vyriausybės, kovo pabaigoje didelio masto piketas rengtas prie Seimo. Protestuojantys ūkininkai prašo 40 mln. eurų skubios valstybės paramos, be kita ko – ir ministro atsistatydinimo.
Premjerė Ingrida Šimonytė yra sakiusi, jog neketina tenkinti reikalavimo pašalinti K. Navicką iš pareigų. Anot jos, K. Navickas yra tapęs kilusios vadinamosios pieno krizės „atpirkimo karvute“.
Lukas Juozapaitis (ELTA)