Simbolinis Dusios ,,žydėjimas“ turizmui netrukdo
![](http://www.lzvaigzde.lt/sites/default/files/styles/naujienos-img/public/field/image/Dusios-e%C5%BEero-pakrant%C4%97.jpg?itok=P69j-M7A)
Pagaliau atėjus šiltiems orams, rajono žmonės ir poilsiautojai iš kitų Lietuvos vietovių traukia prie pamėgtų ežerų išsimaudyti, pasilepinti saulės ,,voniomis“. Bene populiariausias iš jų visų - Dzūkijos jūra vadinamas Dusios ežeras.
Ar jame ,,nežydi‘ vanduo, ar galima drąsiai maudytis, teiravomės Metelių regioninio parko direktoriaus Ramūno Krugelio, kuris šiuo metu atostogauja. Jis tvirtino, kad beveik kiekvieną dieną direkcijos internetiniame puslapyje ir socialiniame ,,Facebook“ tinkle dabar skelbiama informacija apie Dusios vandens būklę. Rugpjūčio 3 dienos duomenimis, ryte Dusios ežero vandens temperatūra siekė 22 laipsnius šilumos. Vanduo skaidrus, plūduriavo labai nedidelis kiekis dumblių.
Vandens ,,žydėjimas“, palyginus su praėjusiais metais, direktoriaus teigimu, tik simbolinis. Jis turizmui netrukdo, greičiau netgi priešingai – jei dar būtų tokios kelios apgulties dienos, kokios buvo praėjusį sekmadienį, tai reikėtų jau galvoti, kaip tuos poilsiautojų srautus mažinti.
Metelių regioninio parko vadovas džiaugėsi, kad paskutiniai melioracijos sistemų vandens kokybės rodikliai taip pat žymiai geresni.
Dėl aplinkos taršos direkcijos darbuotojai didelių problemų neturi, didžiąją dalį šiukšlių poilsiautojai išmeta į konteinerius, tačiau, anot R. Krugelio, būtų gerai, kad vasaros sezono metu konteinerius dažniau išvežtų.
Darbuotojų, tvarkančių regioninio parko teritoriją, dabar nėra. Čia triūsia tik du savanoriai iš Ispanijos, keliaujantys po Lietuvos saugomas teritorijas. Į Metelius jie atvyko iš Kauno marių regioninio parko. Praėjusį trečiadienį pagalbininkai nušienavo Metelių ežero paplūdimio teritoriją, o ketvirtadienį darbavosi balinių vėžlių buveinėse, kur šienavo pelkučių ir balų pakrantes, nes užžėlusios jos netinka vėžliams gyventi. Didžioji dalis parko teritorijų nušienauta traktoriumi, bet savanoriams tenka pasidarbuoti ir rankomis stumdomomis žoliapjovėmis, trimeriais.
Dalia Švetkauskaitė, „Lazdijų žvaigždė“