A. Pilecko įmonė galėtų ir „Via Balticą“ tiesti

A. Pileckas: „Ligonis pasidariau, apsirgau tomis elektrinėmis.“
Tradicinio renginio „Verslo sparnai“ metu pagerbti naujus verslus kuriantys bei jau ne vieną dešimtmetį Lazdijų krašte verslus plėtojantys verslininkai. Kalbinu vieną iš rajono verslo senbuvių Artūrą Pilecką, kurio individuali įmonė buvo apdovanota nominacija „Tvariausias verslas“.
Pirmas toks garbingas įvertinimas
Jau 27 metus Miškinių kaime savo verslą plėtojantis A. Pileckas sako, kad tokiu garbingu apdovanojimu pagerbtas pirmą kartą, nelabai tikėjęsis. „Niekad nepapuoliau. Bet ir niekad negalvojau apie tai. Tiesiog dirbi savo darbą, ir taip teka gyvenimas“, – šypsosi jis pridurdamas, kad kiekvienas įvertinimas, net geras žodis iš žmogaus, kuriam padėjo, suteikė kokybišką paslaugą, sukelia teigiamų emocijų.
Pasidžiaugia, kad žmonės dėkoja už atliktus darbus. Ir socialiniuose tinkluose apie Artūro valdomą įmonę atsiliepiama tik gerai, o tai net stebina, nes žmonės, ypač anonimiškai, linkę išsisakyti, kas ant liežuvio galo. Net komentatoriai rašo: „Geras žmogus – Pileckas.“
„Stengiuosi visiems padėti, patarti. Kaip tu žmonėms, taip ir jie tau, manau. Stengiuosi būti geras“, – sako pats Artūras. Sužinojęs apie apdovanojimą, reagavo džiaugsmingai.
Moderni technika reikalauja vis mažiau darbo rankų
Sugrįžta į praeitį: dirbo kepykloje, paskui įkūrė savo įmonę, kurioje nuo to laiko ne tik pats dirba, bet ir kitus įdarbina, kas, regione gyvenant, itin svarbu.
Šiuo metu įmonėje dirba 4 darbuotojai. „Kai dirbome dar plačiau, įmonėje dirbo 25 darbuotojai“, – atkreipia dėmesį jis.
Sako, darbuotojų mažėjo ir todėl, kad daugėjo šiuolaikiškos technikos, kuri atlieka darbus ir sparčiai, ir kokybiškai, tad darbo rankų reikia vis mažiau. „Todėl ir sumažėjo darbuotojų. Juk buvo laikas, kai kirsti miškui reikėjo nemažai darbo rankų, o kai nupirkome du kombainus, viskas pasikeitė – darbininkų jau tiek daug nereikia“, – paaiškina. Tačiau be gerų, profesionalių darbuotojų įmonės veikla – neįmanoma.
Vykdo daug veiklų
Dirba visoje Lietuvoje. Artūras pasakoja, kad jo įmonė atlieka daug darbų, jie neapsiriboja tik viena siaura sritimi. Gal tai ir yra įmonės sėkmės paslaptis? Viskas prasidėjo nuo prekybos mediena, įvairiais jos gaminiais. „Mes daug ką darome: ir tvenkinius kasame, ir kelius darome, ir gręžinius atliekame, ir biokurą gaminame, dviem kombainais vykdėme miškų kirtimus, turime reikiamą miško ruošos techniką“, – vardija jis apibūdindamas platų savo įmonės darbų spektrą.
Darbai kruopščiai planuojami net pusmečiui į priekį. „Tikrai yra darbų, net ir tokių, kurie dar likę nepadaryti nuo praeitų metų“, – neslepia.
Vis tik atkreipia dėmesį, kad kartais žmonės net nežino apie visus įmonės vykdomus darbus. „Daug veiklų naudinga įmonei. Jeigu viena veikla užstringa, kita tempia“, – teigia A. Pileckas, individualios įmonės savininkas. Duoda paprastą pavyzdį: jo įmonė teikė biokurą vėliau bankrutavusiai įmonei, liko nesumokėti dideli pinigai. „Ir šiandien neatgauti pinigai, ir matau, kad neatgausiu, – sako jis pridurdamas, kad per tiek metų daug visokių dalykų nutikę. – Tačiau išgyventa.“
Pirmasis biokuro tiekėjas rajone
Artūras domisi inovacijomis: šiandien gali didžiuotis, kad jo priimti drąsūs sprendimai pasiteisino. Kai daugelis bijojo, tūpčiojo vietoje, jis žengė pirmyn.
Praeitais metais visą Lazdijų miestą apšildė: teikė biokurą Lazdijų miesto katilinei. „Kai šilumos tinklai prieš daugelį metų pasistatė naują katilą, pirmasis biokuro tiekėjas buvau aš. Tai buvo pati pradžia, viskas buvo nauja. Biokuras buvo tiekiamas iš mano įmonės“, – prisimena. Prieš tai net dešimtmetį apkūreno Marijampolėje esančius pataisos namus – vežė biokurą.
Užsakymų daug: net per didžiausius šalčius dirba
Žmonėms itin aktualu tvenkinių kasimas, gręžinių atlikimas. „Eilės nuolat. Per didžiausius šalčius šiais metais dirbome. Nebuvo nė dienos, kad nebūtume dirbę“, – patvirtina įmonės vadovas. Dirba ištisus metus – ir žiemą, ir vasarą.
Juk kone kiekvienas sodybos šeimininkas nori turėti savo tvenkinį. Kas tai – mada? „Žmonės nori gyventi patogiai, nori komforto“, – mano. Tai, anot jo, ne naujiena, vyksta 20, gal 15 metų. Užplūdo noras daugeliui išsikasti savo sodybose tvenkinius. „Ko žmogus nori – viską padarome“, – teigia verslininkas.
„Ir šulinius išsikasti nori. Labai daug užsakymų turime“, – teigia. Anot jo, tai nė kiek nenuostabu, mat vandenuko reikia visiems. „Jeigu žmogus pageidauja, galime iki vonios atvesti vandenuką, – patikina. – Miesto ribose prisijungia vandenį iš vandentiekio, o kaimuose reikia išsikasti šulinius. Pagelbstime, iškasame, išsprendžiame problemas.“
Įmonės technikos arsenalas platus: ir mažos, ir didelės turi. „Ir mažų ekskavatorių turime, ir du ilgastrėlius, ir mašinų gruntui išvežti yra, ir buldozerių – visko, ko reikia įmonės teikiamoms paslaugoms atlikti“, – dėsto įmonės vadovas. Technikos – naujos, modernios, tokios, kad, kaip pats sako, ir prie „Via Baltica“ tiesimo galėtų prisidėti. Technika pirkta iš savos įmonės lėšų, žinoma, pasinaudojama ir banko paskolomis. „Dabar visai neseniai naują ekskavatorių nupirkome“, – priduria.
Darbų kaina žmonės nesiskundžia. „Manau, kad tinka“, – sako ir pats įmonės šeimininkas.
Nepagydoma liga, pasirodo, gali būti ir saulės elektrinės
Paklaustas, kaip jam gimsta verslo idėjos, planai, kuriuos jis sėkmingai įgyvendina, atsako vienu žodžiu: galvoje.
Pagal planą, pirmiausia sudėliotą mintyse, 2013 metais Artūro Pilecko įmonė įsirengė pirmąją saulės jėgainę, pradėjo gaminti elektros energiją savo reikmėms. „Sunkiai viskas ėjosi. Tai – komercinė elektrinė, dabar ši, paskutinė, didelė – irgi komercinė. Energija parduodama valstybei“, – sako.
2023 metais saulės jėgainių parkas išplėstas naujais įrenginiais, prisijungta prie komercinių saulės parkų Lietuvoje sistemos, kuri užtikrina tvarią energiją. „Jau šeštą saulės jėgainę statome – didžiulę“, – patikslina.
Prisimena, 2013 metais daugelis bijojo, abejojo, kiti net sakė, kad čia nieko gero, gerai tikrai nebus. Tačiau Artūras vis labiau domėjosi saulės jėgainėmis ir drąsiai žengė į priekį: „Ligonis pasidariau, apsirgau tomis elektrinėmis.“
Taip iki šiol einasi viskas į priekį: juk elektra reikalinga visiems. „Tos elektros ir jums reikia. Ir telefonams įkrauti, ir kompiuteriams – viskam“, – kalba jis. Investuoti nebijote? „Kad viskas pasiteisina“, – teigia.
Idėjų netrūksta
Ir toliau plačiai domisi naujovėmis. „Dabar pagrindinis dalykas – energijos kaupimas. Akumuliatorius kaupti energijai. Naktį yra problema – jos trūkumas. Dieną gamini elektrą – kaupi, naktį – atiduodi. Toks yra uždavinys. Laukia dideli projektai“, – aiškina. Jau apie tai mąsto. „Čia kaip ir priverstas taip daryti, nes tokia tvarka“, – priduria.
„Gal kažkada ir kaimo turizmo sodybą turėsime. Planuojame įkurti kažką įdomaus“, – prasitaria.
Ar tarp visų darbų, reikalų dar lieka laisvo laiko? „Mažai“, – neslepia. Linksmai atsimena, kai laisvu laiku vežiojo garsiuoju traukinuku, kurį pats savo rankomis pagamino ir džiugino mažus bei didelius. Dar pažvejoja, kai laiko atsiranda. „Turiu savo tvenkinį – hektaro dydžio. Jame visokiausių žuvyčių yra“, – pasidžiaugia.
Dineta Babarskienė, „Lazdijų žvaigždė“ (2024-02-09)
Komentarai
Labai šaunu ir smagu skaityti
Dambrauskas ir galėtų tiesti
Nuvylė! Paslaugos iki galo