Kokio žanro spektakliai Lietuvoje yra lankomiausi?

Spektakliai, kuriuos noriai lanko žiūrovai, yra labai skirtingi tiek savo turiniu, tiek žanru, tačiau vis dėlto patys lankomiausi yra komedijos žanro vaidinimai. Sudėtingesnio turinio spektaklių žiūrovams reikalingas aukštesnio lygio išprusimas, tuo tarpu komedijos žiūrovų armiją sudaro plačiausi visuomenės sluoksniai.

Kokiomis dienomis teatrai sulaukia daugiausiai lankytojų?

Kaip rodo bilietų pirkimo į spektaklius duomenys, aktyviausiai teatrai yra lankomi, prasidėjus šaltajam metų laikui, o vasarą susidomėjimas spektakliais sumažėja.

Todėl įprasta, kad teatrai spektaklių sezoną baigia vasaros išvakarėse, o naują pradeda pirmosiomis rugsėjo mėnesio dienomis. Įdomiausia, kad anot atliktų tyrimų, gausiausiai spektakliai lankomi antradieniais, o vangiausiai – sekmadieniais.

Kokio Lietuvos teatro repertuare – vien komedijos?

Lietuvoje tik teatras „Domino“ stato vien komedijas. Jis yra vertas pagyrimo už tai, kad visos jame pastatytos komedijos yra aukšto lygio. Be to, jas parašę dramaturgai yra pripažinti pasauliniu lygiu. Gaila, kad mūsų šalyje į komedijos žanrą žvelgiama šiek tiek atsainiai, ne taip, kaip kitose valstybėse.

Pavyzdžiui, kaimyninėje Lenkijoje jau daugiau kaip šešiasdešimt metų veikia Valstybinis komedijos teatras. Tuo tarpu mūsiškis „Domino“ teatras yra privatus, todėl valstybės neremiamas. Tačiau jis kuo puikiausiai išsilaiko ir be paramos iš šono, kas reiškia, jog šio spektakliai yra gausiai lankomi tiek Vilniuje, tiek gastrolėse.

Ar Lietuvos dramaturgai yra pajėgūs sukurti paklausą turinčias komedijas?

XX amžiaus pabaigoje komedijos žanrui sėkmingai atstovavo populiarumo nestokojęs dramaturgas Kazys Saja. Daugiau dramaturgų, norinčių pasireikšti šiame žanre, galima sakyti, neatsirado. Tik XXI amžiaus pačioje pradžioje lyg Pilypas iš kanapių išniro žemaičių kilmės dramaturgas Edmundas Untulis. Tikėtina, jog, laikui bėgant jis taps pakankamai žinomas.

Iki šiol jis yra parašęs daugiau nei pusšimtį komedijų. Komedijos parašytos žemaičių ir leituvių kalbomis. Kai kurie režisieriai jį pravardžiuoja „žemaitišku Moljeru“. Populiariausios iš jo komedijų - “Nosis su apgamu”, “Namų areštas”, “Dvigubas išmėginimas”, “Auroros Borealis smūgis”, “Keista liga”, “Neįprasta dovana”.

Apie savo komedijas pasakodamas dramaturgas taip juokauja: „Kai rašau pjeses, man ašaros lyg pupos byra - tiek gailiuosi savo personažų, o tie išdykėliai žiūrovai garsiausiai juokiasi tose vietose, kurias rašydamas labiausiai ašarojau.“

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.