B. Rūtelionis pasiūlė profesoriaus V. Kavaliausko vardu pavadinti gatvę

  L. Varnelienė muziejui padovanojo brolio V. Kavaliausko surinktą estradinės muzikos istorinių eksponatų kolekciją.

Gegužės 15 dieną Veisiejų krašto muziejuje vyko popietė ,,Pėdsakai Veisiejuose“, skirta  profesoriui Vidui Kavaliauskui atminti, kurioje dalyvavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Bendrojo ugdymo departamento Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė, Vido ilgametė studijų ir gyvenimo draugė Elona Bagdanavičienė, profesoriaus Vido Kavaliausko buvęs studentas, draugas Giorgi Kobakhidze, Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Asta Zablackienė, profesoriaus sesuo Laima Varnelienė,  kiti garbūs svečiai.

 Renginį vedė Veisiejų krašto muziejaus muziejininkė Guoda Talandienė, akcentavusi, kad ,,Lietuvių kalbos ir kultūros centro’’ vadovas Sakartvele profesorius Vidas Kavaliauskas supažindino vietinę bendruomenę su mūsų kultūra, papročiais, mokė lietuvių kalbos.  Jo veikla parodė, kiek daug lietuvybės labui gali padaryti vienas savo tėvynę mylintis žmogus. Vido Kavaliausko dėka ,,Lietuvių kalbos ir kultūros centras’’ tapo tvirta jungtimi tarp Sakartvelo ir Lietuvos akademinių bendruomenių, studentijos ir mūsų šalių žmonių.  

Jis ne tik žavėjosi savo gimtąja kalba, bet ir siekė ją populiarinti. Parengė ne vieną mokomąją priemonę vidurinėms ir aukštosioms mokykloms, parašė knygų, monografiją. Paskelbė daugiau kaip 50 mokslinių ir metodinių straipsnių lietuvių, anglų, vokiečių, rusų, uzbekų, gruzinų, kartvelų, rumunų kalbomis.  Visko ir neišvardinsi.

VESK Pietų Lietuvos filialo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danguolė Sušinskienė susirinkusiems pristatė profesoriaus gyvenimo veiklos kelią, nuopelnus Lietuvos kultūrai. Šį pranešimą ji parengė kartu su V. Kavaliausko seserimi Laima Varneliene.

Plačiau – naujausioje „Lazdijų reklamoje“ (2024-05-21).

A. Liaukaus nuot.
Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.