100-asis Lietuvos valstybės atkūrimo gimtadienis sutiktas šventiškai, išradingai ir pakiliai
Gyvename Lietuvos valstybingumo šimtmečio metais (1918– 2018), todėl turime išskirtinę progą Vasario 16–ąją pasitikti šventiškai, išradingai ir pakiliai. Nenuostabu, kad šventiniai renginiai nuvilnijo per visą šalį: ir kaimus, ir miestelius, neaplenkdami nė vienų namų.
Pynė trispalvę apyrankę
Šeštokų bibliotekos bibliotekininkė Vilija Labenskienė bei Lazdijų krašto muziejaus etnologas Vilius Tumosa pakvietė Šeštokų mokyklos moksleivius į netradicinę pamoką „Piname trispalvę apyrankę“. Etnologas supažindino su Lietuvos vėliavos istorija, priminė, kokia svarbi data Vasario 16–oji. O tuomet jau prie darbų, mat viskas jau iš anksto suruošta. Šeštokai ir septintokai noriai kibo į darbą. Įdomu tai, kad pinti apyrankę sekėsi ir mergaitėms, ir berniukams. Mergaitės sakėsi pinančios kasas, tai visai nesunku ir apyrankę pinti, o ir berniukus pamokė. Į darbą įsijungė ir mokytojos Birutė Jurkonienė bei Aldona Rutkauskienė. Tad vieni kitiems pagelbėdami, padėdami, klausydamiesi etnologo Viliaus patarimų, visi nusipynė po trispalvę apyrankę. Smagu buvo žiūrėti į vaikus, kurie vieni kitiems paslaugiai rišo trispalves apyrankes ant rankų, o paskui uždainavo melodingą dainą. Bendra daina „Brangiausios spalvos“ visus suvienijo. Vaikai dar parašė palinkėjimus Lietuvai. „Tiesiog ačiū, kad tu, Lietuva, esi“,– tokį įrašą knygoje paliko ir netikėtai į Šeštokų biblioteką užsukęs Lazdijų rajono meras Artūras Margelis.
Šeštokų mokykloje paminėtas šimtasis valstybės gimtadienis
Prieš šimtą metų mūsų Lietuva tapo nepriklausoma, tauta, atrodytų, atsiduso, įtraukė tyro laisvės kvapo. Tačiau nesibaigiantys darbai lydi mus visą šimtmetį. Vardan tos Lietuvos dirbama, kuriama, stengiamasi, liūdima, džiaugiamasi, meldžiamasi. Vardan tos vienintelės Lietuvos – Tėvynės mūsų. Tik dėka sunkaus, atkaklaus darbo, nepalaužiamo tikėjimo valstybės ateitimi kuriame gerovę. Juk visi svajojame apie geresnį, gražesnį rytojų sau, savo vaikams ir vaikaičiams.
Džiugu, kad šią tokią svarbią visiems datą kartu su visa mokyklos bendruomene paminėjo Šeštokų parapijos klebonas Eugenijus Naujalis, Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė, Šeštokų bibliotekos bibliotekininkė Vilija Labenskienė, Šeštokų kultūros namų renginių organizatorė Marytė Trampienė, Šeštokų mokyklos tarybos pirmininkė Raminta Mitrikevičienė. Šeštokų seniūnijos seniūnė Liana Audzevičienė įteikė itin prasmingą dovaną mokyklai – vėliavą.
Jaunieji šauliai iškilmingai įnešė Lietuvos valstybės vėliavą. Visi darniai sugiedojo Lietuvos himną. O jau paskui visų klasių mokiniai išsakė palinkėjimus Lietuvai, kaip kas mokėjo, kaip kas gebėjo. Eilėraščiai, dainos, poetiniai montažai, vaidinimas nepaliko abejingų. Mažųjų rankelėse trispalvės ir nuoširdūs žodžiai lūpose, kad ir nedrąsūs, bet jie skirti Lietuvai Tėvynei. Vyresniųjų posmai, dainos ir ta vienybė, kuri tarsi sujungė visus bendran būrin džiugino. Tas vienybės jausmas, kurio nesuvaidinsi, nepameluosi. Jis tiesiog yra, jį jauti, turi širdy. Gera atmosfera mokykloje džiugino, vienijo ir kvietė švęsti savo Tėvynės gimtadienį. „Su gimtadieniu, Lietuva!“– sakė Šeštokų mokyklos direktorė Alma Burbaitė, o jai pritarė visa mokyklos bendruomenė.
Iškilmingame minėjime buvo apžvelgta mūsų šalies istorija nuo 1918 metų vasario 16 dienos įvykių, signatarų, vėliavos spalvų, Šaulių sąjungos veiklos, okupacijos metų iki Atgimimo, Sąjūdžio, Baltijos kelio, Nepriklausomybės atkūrimo. Moksleiviai vedė Lietuvos istorijos keliu, tarsi paėmę už rankų ir mažus, ir didelius, tad dar kartą išgyvenome sunkius laikus, žinoma, pasidžiaugėme ir savo šalies gerove, tikėdamiesi dar šviesesnės ateities. O svarbiausia, kad viską pajutome širdimi.
Renginyje vyko Mokinių tarybos iniciatyva surengti apdovanojimai. Pagerbti pažangiausi, geriausiai mokyklą per pirmą pusmetį lankę mokiniai. „Linkiu, kad mokslo metų pabaigoje padėkų būtų dar didesnė krūva“,– sakė mokyklos direktorė Alma Burbaitė, linkėdama vaikams kuo didžiausios sėkmės moksle bei visose jų veiklose. Metų mokytoja 2017 buvo išrinkta lietuvių kalbos mokytoja Aurelija Paciukonienė. Metų mokinės titulu gali didžiuotis Šeštokų mokyklos mokinė Vasarė Tamašauskaitė bei Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos Šeštokų vidurinio ugdymo skyriaus 3ge klasės moksleivė Rugilė Kairaitytė. Metų geradariai 2017 – Irina ir Viktoras Skugorovai, o Metų pagalbininko titulą pelnė visų mylimas vairuotojas Vitas Kunigonis.
Visus sužavėjo dramos būrelio jaunųjų aktorių suvaidintas spektaklis „Kaip šuo ieškojo teisybės“, vertęs ir pasijuokti, ir susimąstyti. Ir dar neeilinis įvykis mokykloje. Visi tądien gavo mokyklos laikraščio „(Ne) Vėjavaikiai“ pirmąjį numerį. Moksleiviai labai tiki, kad tai pirmas numeris, bet tikrai ne paskutinis. Optimizmas, pozityvumas liete liejosi, kaip toje M. Mikutavičiaus dainoje: „Kaip gyveni? Gerai!”
Suvalkiečiai ir dzūkai šventė kartu. Linkėta sulaukti 150-ojo Lietuvos gimtadienio!
Vakaras Krosnoje buvo pilnas džiugesio. Taip švęstas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Dainų pasiklausyti ir prie dainuojančių būrio prisijungti, o ir pašokti buvo kviečiami visi norintys su daina ir šokiu atšvęsti šimtą Lietuvos valstybės atkūrimo metų. Krosnos kultūros namuose tą vakarą viešėjo svečiai iš Marijampolės – folkloro ansamblis „Žibinyčia“ (vadovas Ž. Rutkauskas) atvežė dzūkams tikrą pliūpsnį geros nuotaikos. Šokiai, dainos, posmai – viskas čia pinte pynėsi. Didelis būrys folkloro mylėtojų liko sužavėti. Skambėjo prasmingiausios ir gerai žinomos lietuviškos dainos. Nė kiek nuo svečių neatsiliko ir saviškiai – Krosnos kultūros namų etnografinis ansamblis „Gervelė“ ( vadovas G. Česnulis). Ansamblio dainos pasiekė kiekvieno besiklausančio širdį, palietė tautinės dvasios stygas, primindamos apie mūsų tautos kūrybos lobius, kurie perduodami iš kartos į kartą. Gausus būrys dainininkų per dainas perteikė jausmus bei mintis, džiaugsmus, vargus, išgyvenimus ir lemtingas permainas. Liaudiškoje vakaronėje dainomis buvo papasakota mūsų Tėvynės istorija – graudi, skaudi, šviesi, verčianti didžiuotis. Ir vaišintasi, ir šokta, ir dainuota. Tikras gimtadienis! Visi kartu, drauge Lietuvai linkėjo būti per amžius. „O mes visi sulaukime 150– ojo Lietuvos gimtadienio!“,– sakė suvalkiečiai.
Esame išskirtiniai, nes turime galimybę švęsti Lietuvos šimtmetį
Šventinis renginys, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, prasidėjo Šeštokų Švč. Mergelės Marijos, Nuolatinės Gelbėtojos, bažnyčioje. „Esame išskirtiniai, nes turime galimybę švęsti Lietuvos šimtmetį. Kiti gi to nesulaukė, nors labai norėjo“,– sakė Šeštokų parapijos klebonas Eugenijus Naujalis. O paskui jau šventė tęsėsi Šeštokų kultūros namuose. Susirinkusius pasveikinti atvyko Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariai Odeta Lenkauskienė bei Virginijus Vasiliauskas. Buvo perskaitytas Lazdijų rajono mero Artūro Margelio sveikinimas. O visi šeštokiečiai buvo pakviesti paragauti šventinio pyrago, kurį atvežė gerbiami svečiai. Koncerte „Jos vardas – Tėvynė“ klausėmės Šeštokų kultūros namų ansamblio „Kaimynės“ (vadovas Vitas Trampas) bei Šeštokų kultūros namų ansamblio „Lankutis“ (vadovas V. Trampas) atliekamų dainų. Renginį vedė Marytė Trampienė. Susirinkusiųjų veidus puošė plačios šypsenos, o širdyje – meilė Tėvynei, pasididžiavimas ja, jos kūrėjais. Visos dainos tądien – dovana Lietuvos gimtadieniui ir žmonėms.
Kurkime laimingą Lietuvos valstybę kartu!
Dineta Babarskienė
Komentarai
Viliau o kada vyks koks nors
o kokias pareigas uzima ponas
GREITO REAGAVIMO BURIUI
Smagu visi ruošiasi mero
ar neipute vadove ?
netavo reikalas smurgliau...
tai nenaujiena . geda.
I see you don't monetize your
I have checked your blog and
Thanks for finally talking
Net užgavėnios nevyksta kaip
Daina o kodel nevyksta