Nešiojamas maršrutizatorius – kas tai yra ir kaip jis veikia?

Naudodami interneto maršrutizatorių galime dalintis internetu su daugeliu jo vartotojų. Nors dažniausiai tokią įrangą naudojame namuose, savo interneto tinklu galima dalintis ir tuomet, kai esame kelionėje, mieste ar bet kur kitur. Tam jums tiesiog reikia nešiojamo maršrutizatoriaus ir mobilaus interneto plano - TELIA nešiojamas internetas lydės jus visur, kur beatsidurtumėte.
Nešiojamas maršrutizatorius – kas tai per įranga?
Belaidžio tinklo naudojimas namuose ar bet kurioje kitoje vietoje buvo ir yra puikus sprendimas daugeliu prasmių. Atskirų įrenginių naudotojams nereikia prisijungti prie maršrutizatoriaus laidu. Šiandien daugeliui įrenginių reikalinga prieiga prie „Wi-Fi“, kad galėtume išnaudoti visas jų galimybes. Todėl natūralu, kad belaidžio interneto tinklo poreikis yra smarkiai išaugęs.
Daugumoje namų yra šviesolaidinis arba kabelinis internetas. Jei nėra galimybės naudotis internetu tokiu būdu, tuomet belaidis internetas yra jūsų paslaugoms! Namams skirtas interneto planas yra užsakomas iš pasirinkto mobiliojo ryšio operatoriaus. Šis jums išduoda SIM kortelę, kurioje ir galioja pasirinktas interneto planas. Kad internetu galėtumėte naudotis ne tik namuose, bet ir nešiotis visur su savimi, tuomet jums ir reikia įsigyti maršrutizatorių.
Šis įrenginys veikia tuo pačiu principu kaip ir standartinė įranga, naudojama dalytis interneto signalu. Tik jo šaltinis skiriasi. Vietoj telefono lizdo ar optinio pluošto (šviesolaidinis internetas) tai yra SIM kortelė. Norėdami pradėti naudotis tinklu, turime įdėti į ją gautą SIM kortelę. Dažniausiai SIM kortelės maršrutizatoriaus gale esantis lipdukas rodo „Wi-Fi“ slaptažodį ir tinklo pavadinimą. Tiesiog pasirinkite jį savo išmaniajame įrenginyje, įveskite slaptažodį ir pradėkite naudotis interneto tinklu.
Nešiojamas maršrutizatorius yra SIM kortelei skirtas įrenginys, tačiau jis skiriasi nuo stacionaraus įrenginio tuo, kad norint juo naudotis nereikia prisijungti prie maitinimo šaltinio. Jame yra akumuliatorius, todėl galite jį pasiimti į kelionę. Tai veikia kaip viešosios interneto prieigos taškas. Netoliese esantys žmonės gali prisijungti prie jūsų tinklo, jei žino slaptažodį, ir naudotis internetu. Tai gali būti naudinga ne tik tada, kai kur nors vykstame su didesne grupe, bet net ir tuo atveju, kai vienas asmuo naudojasi keliais įrenginiais ir kiekviename reikia prieigos prie tinklo.
Ar mobiliojo maršrutizatoriaus turėjimas reiškia, kad internetą turėsime visur?
Deja, ne. Tačiau viskas priklauso nuo konkretaus operatoriaus veikimo lauko. Miestuose ar net mažesniuose miesteliuose tai dažniausiai nesukels didelių problemų, tačiau, pavyzdžiui, mums keliaujant, kai kuriose Lietuvos vietose vis dar yra vadinamųjų ,,aklųjų zonų”, kuriose ryšys labai prastas arba jo visai nėra.
Kaip išsirinkti nešiojamą maršrutizatorių?
Renkantis mobilųjį maršrutizatorių, verta atkreipti dėmesį į tuos pačius klausimus, kaip ir stacionarių įrenginių atveju. Štai ką turėtumėte žinoti, norėdami įsigyti jūsų lūkesčius atitinkantį gaminį:
- Palaikomos SIM kortelės tipas. Įranga gali palaikyti standartinio dydžio, micro-SIM arba nano-SIM korteles.
- Prijungtų įrenginių skaičius. Derėtų patikrinti, kiek įrenginių galima prijungti prie tinklo. Senesni modeliai gali valdyti keliolika įrenginių, tačiau rinkoje yra produktų, kuriuos vienu metu gali naudoti dar daugiau vartotojų.
- Ryšio greitis. Absoliučiu minimumu reikėtų laikyti ne mažesnį kaip 150 MB/s ryšio greitį. Jei įrangą perkame ilgesniam laikotarpiui, verta rinktis įrenginį, kuris suteikia daugiau galimybių, nes mobilusis internetas nuolat tobulėja.
- Tinklo standartas. Naujausi įrenginiai palaiko 5G tinklą. Senesni ir mažiau pažengę – 4G arba 3G.
- Baterija. Nešiojamame maršrutizatoriuje yra baterija. Kuo didesni jos pajėgumai, tuo geriau, nes tai leis prietaisą naudoti ilgiau.