Konteinerį laikykite kieme, o ne prie kelio: neteks mokėti daugiau

Vienas šalia kito gyvena du kaimynai Jonas ir Tomas. Abu turi vienodus konteinerius ir atliekų – maždaug vienodai. Bet vienas už atliekų tvarkymą moka mažiau, kitas – daugiau. Kodėl? – klausia didesnę sąskaitą gavęs Tomas.

Ogi todėl, kad Jonas atliekų konteinerius laiko savo kieme ir ištraukia ištuštinimui tik tada, kai mišrių atliekų konteineris prisipildo. O kadangi Jonas gerai rūšiuoja, mišrių atlieka lieka nedaug ir jis neviršija nustatyto minimalaus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimo kiekio.

Tomo atliekų konteinerius nuolat laiko prie kelio ir atliekų vežėjai jo konteinerius pakelia ištuštinimui kiekvieno apvažiavimo metu. O apvažiavimų yra daugiau nei nustatytas minimalus kiekis ir už kiekvieną tą „daugiau“ Tomui skaičiuojama pagal patvirtintus konteinerių pakėlimo įkainius.

Šie įkainiai ir nustatytas minimalus mišrių atliekų konteinerių ištuštinimų kiekis savivaldybėse skiriasi. Minimalus pakėlimų skaičius ir pakėlimo įkainiai yra taikomas tik mišrių atliekų konteineriams. Maisto ir antrinių žaliavų konteineriams tai netaikoma.

Lazdijų rajono savivaldybėje minimalus mišrių atliekų konteinerio ištuštinimo kiekis yra 6 kartai per metus, kai priskirtas maisto atliekų konteineris ištraukiamas ne mažiau kaip 12 kartų per metus. Jeigu maisto atliekų konteineris ištraukiamas mažiau kaip 12 kartų, 120 l mišrių atliekų konteineriui skaičiuojamas 12 kartų per metus, 240 l konteineriui – 8 kartų per metus ištuštinimų skaičius.

Tinkamai išrūšiuotų mišrių komunalinių atliekų įkainis už vieną 120 l talpos konteinerio ištuštinimą yra 2, 30 Eur, už 240 l – 4, 50 Eur. Netinkamai išrūšiuotų - atitinkamai 4, 30 ir 9 Eur.

Mišrios atliekos iš individualių namų gyventojų yra surenkamos 12 kartų per metus Jeigu konteineris laikomas prie kelio, gyventojui gali tekti mokėti  ne už 6-8 pakėlimus, kurie yra įskaičiuoti į kintamąją rinkliavos dalį, o už visus dvylika. Kad taip nenutiktų, primename

  • konteinerius visada laikykite savo namo valdoje ir prie važiuojamosios kelio dalies ištraukite tik tada, kai juos reikia ištuštinti;
  • rūšiuokite maisto atliekas ir maisto atliekų konteinerį ištraukite ištuštinimui ne mažiau kaip dvylika kartų per metus;
  • tinkamai rūšiuokite visas atliekas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro inf.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.