Kodėl vis atsigręžiama į klasikinio stiliaus baldus?

Kuriant ar atnaujinant gyvenamąsias erdves, visuomet svarbu apsvarstyti, kokio stiliaus jos bus. Nors ir minimalistinis modernusis stilius vis dar populiarus, tačiau vis dažniau pastebima, kad dauguma naujakurių, ar namus atnaujinančių gyventojų renkasi klasikinio stiliaus interjerą bei baldus. Todėl panagrinėkime, kodėl šis stilius yra puikus pasirinkimas namų erdvei, kokie jo privalumai, kaip jį kurti ir kaip pasirinkti šio stiliaus baldų pardavėją, tenkinantį visus interjero kūrimo poreikius.
Pagrindiniai klasikos privalumai
Kalbant apie klasikinio stiliaus baldų privalumus, reikėtų pradėti nuo jų išskirtinumo, aukšto meistriškumo reikalaujančių rankų darbo detalių. Dažnai klasikiniai baldai būna dekoruoti būtent tokiomis smulkmeniškomis, elegancijos suteikiančiomis detalėmis. Taip pat, klasikiniame interjere sutinkamos spalvos yra natūralios, neiššaukiančios, todėl ilsintis tokių atspalvių apsuptyje ramybė užlieja net labiausiai įsitempusius.
Reikėtų pabrėžti, kad ne tik detalės ar ornamentai, bet ir patys šio stiliaus baldai yra gaminami iš natūralių, aukštos kokybės brangesnių medžiagų. Jų gamybos procesuose sutinkame natūralią medieną, tikrą odą ir jau minėtus papuošimus iš gana prabangių medžiagų ar metalų. Tinkamai parinkti tokie baldai yra ilgaamžiai, savo vertę ir funkcionalumą išlaikantys ypač ilgai, todėl kai kuriais atvejais jie gali tapti net šeimos paveldo dalimi.
Kaip sukurti klasikinį stilių?
Norint sėkmingai sukurti elegancija alsuojantį klasikinį namų interjerą, pravartu žinoti keletą aspektų, į kuriuos atkreipus dėmesį tokį stilių sukurti bus žymiai paprasčiau:
medžiagos. Kaip jau ir minėta, šiame stiliuje karaliauja natūralios, aukštos kokybės medžiagos. Vertėtų rinktis baldus, pagamintus iš nedažyto medžio, kuriame išsaugoti jų raštai, spalva ir tekstūros.
Spalvos. Čia dažniausiai karaliauja ruda ir jos atspalviai. Taip pat, klasikinių baldų draugijoje tinka ir lengvesnės pastelinės spalvos, nors iš pradžių gali pasirodyti priešingai. Jos natūraliai ir harmoningai įsikomponuoja klasikinėje aplinkoje padėdamos kurti harmoniją. Puikiai dera ir tauriųjų metalų spalvos. Norintiems šaltų spalvų (juodos, mėlynos, žalios) išeitis yra, tačiau tokios spalvos naudojimą ribokite ir verčiau rinkitės vieną tokios spalvos aksesuarą erdvei papuošti.
Aksesuarai ir dekoracijos. Klasikinio stiliaus interjere puikiai tinka įvairūs lipdiniai. Jais galima dabinti namų erdves, be to puikiai tiks įvairios šio stiliaus statulėlės. Baldus galima puošti tauriaisiais metalais puoštais ornamentais ar kitais rankų darbo dirbiniais.
Neretam, norinčiam sukurti klasikinį stilių namų erdvėje, nevalingai ateina mintis, kad šis skirtas tik dideliems nuosaviems namams ar erdviems loftams. Taip, šis stilius puikiai tinka juose, suteikia jiems elegancijos, tačiau klasiką galima nuostabiai ir paprastai sukurti ir mažesnėse erdvėse, pavyzdžiui, butuose. Šiuo atveju labai svarbu prisiminti, kad reikia atidžiai atsižvelgti į baldų dydį, aukšti ir panašiai. Taip pat, nereikia persistengti ir su dekoracijomis.
Kaip pasirinkti baldus ir jų tiekėją?
Prieš įsigyjant baldus derėtų įsitikinti, kad jų gamyboje naudotos aukščiausios kokybės medžiagos. Visgi, nesinorėtų baldų keisti dažnai, ar jų taisyti. Tikslingai parinkti, jie taps ilgalaike investicija. Be to, svarbu įsitikinti, kad gamintojas yra patikimas, o tiekėjas padės iškilus klausimams ir galimoms problemoms. Todėl svarbu, kad būtų teikiamas garantinis aptarnavimas.
Nusprendus, kad būtent šis stilius tiks namams, reikėtų nuspręsti, kur kreiptis ieškant tokių baldų. Tinkamas klasikinių baldų pardavėjas džiugins plačiu baldų asortimentu, nuostabiu bendravimu ir profesionaliais patarimais, konsultacijomis visais rūpimais klausimais. Be to, tiekėjas, kurio salonai randami keliuose miestuose, labai pagelbės taupant laiką ir ieškant baldų arčiau savo gyvenamosios vietos.