Kaip išvengti sunkvežimio gedimų ir pasiruošti ilgai kelionei?

Visos komercinės transporto priemonės, tokios kaip furgonai, sunkvežimiai, traktoriai, yra suprojektuoti taip, kad būtų patvarūs. Tačiau kartais dėl įvairių aplinkybių šios transporto priemonės genda. Kaip pabrėžia Trelo specialistai, vilkiko ar sunkvežimio gedimas gali kainuoti dvigubai, nes savininkai susiduria ne tik su priežiūros išlaidomis, bet ir su stacionaraus transportavimo praradimu. Būtent todėl, jei sunkvežimis pradeda dirbti neįprastai, pradedate girdėti neįprastą garsą, padidėja alyvos ar degalų sąnaudos, būtina kuo skubiau kreiptis į servisą, nes akivaizdu, kad reikia diagnozuoti variklį ir galbūt bus reikalingas remontas. Nepamirškite pasirūpinti priekaba, ji taip pat gali sugesti, todėl reikalinga tinkama transporto priemonės apžiūra.
Kuo anksčiau sunkvežimio gedimas nustatomas, tuo greičiau ir pigiau jį galima pašalinti
Kartais atrodo, kad neįmanoma pačiam nustatyti, kas nutiko automobiliui, kodėl jis neveikė, kas sugedo. Tokiu atveju panikuoti tikrai neverta – geriausia nebandyti taisyti patiems, o tiesiog kreiptis į profesionalą, kuris geriausiai išmano darbą. Jums gali padėti profesionali www.trelo.eu komanda. Kiekvienas sunkvežimis ar kita mašina gali sugesti dėl labai skirtingų priežasčių. Kartais taip nutinka dėl natūralaus variklio ir jo komponentų susidėvėjimo, kartais – dėl netinkamo eksploatavimo, prastos priežiūros ar remonto. Gedimui įtakos turi ir naudojamų degalų bei tepalų kokybė. Dyzelinių variklių kompiuterinė diagnostika leidžia atlikti kelių lygių variklio veikimo analizę, tačiau gali atlikti tik apie 60% analizės. Likusius darbus turi atlikti vienas žmogus, todėl tokiu atveju labai svarbi tampa meistro kvalifikacija.
Kaip apžiūrėti sunkvežimį ir sužinoti, ar yra problema?
Važiuodami bet kokia transporto priemone, turite patikrinti, ar ji yra saugi. Tai padaryti tikrai nėra taip sunku, tereikia žinoti kelis paprastus dalykus, kurie padės tai padaryti saugiai. Patikrinkite, ar variklio alyvos, aušinimo skysčio, stabdžių skysčio, transmisijos skysčio ir vairo stiprintuvo skysčio pakanka saugiai važiuoti dideliu atstumu. Jei skysčio lygis per žemas, pripildykite degalų baką atitinkamos specifikacijos skysčiu, kaip nurodyta transporto priemonės vadove. Žinoma, jei neseniai buvo visiškai pakeistas pagrindinis automobilio filtras, šis darbas nėra būtinas. Tačiau jei jis artėja prie 10 000 km žymos, prieš ilgas keliones patartina filtrą pakeisti nauju. Patikrinti oro filtrą ypač svarbu, nes tai užtikrins optimalias degalų sąnaudas.