Kaip efektyviau šildyti namus?

Nuosavo namo šildymas gali tapti galvos skausmu. Jeigu namas nėra naujos statybos, šildymo sprendimai ne visada yra efektyvūs ir net daugybė sudegintų malkų ar dujų nepadės pakelti temperatūros iki tokios, kuri leis komfortiškai būti namuose. Kada kalbame apie šildymą, svarbiau yra ne galia, o šildymo efektyvumas. Jeigu užtikrinamos geros ir lengvos sąlygos šildytuvams dirbti ir šilumai pasklisti po namus, nereikės didžiulių išlaidų, tačiau ne visi žino kaip tą pasiekti. Štai jums keletas patarimų apie tai, kaip efektyviau šildyti namus!
Raskite plyšius, per kur šiluma „pabėga“
Didžiausia problema senos statybos namuose bei būstuose, kurių nepavyksta įšildyti yra nesandarumas bei plyšiai ir kiti konstrukciniai trūkumai (pvz., izoliacijos stoka), kurie leidžia šilumai išeiti iš namo. Dėl to temperatūros žiemą niekaip nepavyks pakelti aukščiau aštuoniolikos ar devyniolikos laipsnių. Pirminis šios problemos sprendimo būdas yra rasti plyšius, per kuriuos šiluma išeina ir imti jų užkamšymo. Kompleksiniam sprendimui reikėtų sienų, grindų ir stogo remonto, bet tai kainuoja tikrai daug, todėl pirmiausia vertėtų išsitirti termovizoriumi arba kita įranga ir tada galvoti, kaip spręsti šią bėdą.
Įrenkite plastikinius langus, jeigu tokių dar nėra
Vieta, per kur iš patalpų pasišalina tikrai daug šilumos yra langai. Mediniai rėmai galbūt ir laikomi „sveikesniais“, tačiau jų sandarumas, laikui bėgant, pasidaro gerokai prastesnis, lyginant su plastiko langais. Plastikiniai langai yra universalesni kone kiekvienu aspektu, todėl visų namų savininkams patariame įsistatyti plastikinius langus, jeigu to dar nepadarėte.
Jeigu turite lėšų, rinkitės grindinį šildymą
Šildymas grindimis yra bene efektyviausias ir komfortiškiausias šildymo sprendimas pasaulyje. Tiesa, tam, kad jį įrengti reikia išardyti visas grindis bei išvedžioti šildymo mazgus, bet tą galima padaryti palaipsniui, per keletą šiltųjų metų mėnesių ir per daug nesukliudyti įprastai buičiai. Šildomos grindys sustabdys didžiulius šilumos nuostolius bei pridės neįtikėtino gyvenimo komforto, apie kurį senesnės statybos namų savininkai bei gyventojai sunkiai galėtų pagalvoti. Tuo pačiu galima paruošti ir patiesti ir izoliacinį sluoksnį.
Ar viskas optimaliai išspręsta su radiatoriais?
Radiatoriai vis dar yra svarbiausi šildytuvai mūsų kraštuose. Nors jų rasime beveik kiekvienuose namuose, tai tikrai nereiškia, kad jų kiekis, išdėstymas bei tipas tinka namams. Radiatorius gali būti per mažas, per didelis arba pastatytas per toli nuo kito radiatoriaus bei patalpoje jų gali būti per daug ar per mažai ir dėl to kambaryje būna per karšta arba per šalta. Daug didesnė problema yra tada, kai radiatorius per mažas arba jų per mažai. Apie tokius šildymo sprendimus reikia planuoti iš anksto ir, jeigu vis tiek būna per šalta, galbūt vertėtų įsigyti mobilų radiatorių. Taip pat nepamirškite iš šildymo sprendimų drabužių džiovinimui, mat žiemą ir tada, kai šalta bei drėgna, niekas namuose neišdžius. Viską, kas susiję su šildymu ir radiatoriais rasite paspaudę ant nuorodos - https://www.varle.lt/radiatoriai/.