Kaip dresuoti šunį su skanėstais?

Gebėjimas teisingai reaguoti į įvairaus amžiaus ir išvaizdos žmones, nepažįstamus šunis ir kitus gyvūnus, gebėjimas orientuotis nepažįstamoje aplinkoje, nebijoti neįprastų daiktų, reiškinių ir garsų – visa tai yra šuns socializacijos ir mokymo pasiekimai. Iš esmės socializacija yra pirminis šuniuko dresūros etapas, kartais tai gali įvykti tarsi savaime, jei namuose yra kitų šunų ar dažnai lankosi svečiai, taip pat jei tiesiog skiriate daug laiko savo augintiniui.
Tačiau svarbu žinoti pagrindinį dalyką - šuns socializacijos ir mokymosi procesas neturėtų jam sukelti streso, o atvirkščiai, turi teikti malonumą tiek pačiam augintiniui, tiek jo šeimininkui. O tokiu atveju, skanūs apdovanojimai vaidina labai svarbų vaidmenį. Taip pat skanėstai šunims yra nepamainomi, intensyvių treniruočių metu – kuomet mokote savo augintinį svarbių ir reikalingų komandų. Ypač jei jūsų šuniukas yra užsispyręs ar tingus.
Šunų dresūra naudojant skanėstus gali būti smagus ir efektyvus mokymosi būdas. Skanūs ir aromatingi skanėstai šunims bus puiki motyvacija jūsų augintiniui, padėsianti socializuotis, geriau suprasti komandas ir atlikti triukus. Šuns dresūra nėra lengva užduotis, reikalaujanti daug kantrybės, užsispyrimo, pastangų ir laiko. Treniruotės sėkmė priklauso nuo daugelio faktorių, vienas iš jų – teisingas atlygis šuniui treniruotės metu ir šeimininko meilė.
Kaip pradėti dresūrą?
Treniruoti augintinį pradėkite naudodami paprastas komandas, pavyzdžiui, „sėdėti“ arba „gulėti“. Parodykite savo šuniui skanėsto gabalėlį ir leiskite pauostyti. Kai jis užuodžia ir susidomi, lėtai kelkite gabalėlį į viršų. Kai tik jis pakelia galvą ar užpakalį bandydamas jį pasiekti, ištarkite komandą „sėst“ arba „gult“ ir duokite jam skanėstą. Kartokite šį procesą keletą kartų, kol jūsų šuo pradės susieti komandą su skanėsto gavimu.
Palaipsniui apsunkinkite treniruotę pridėdami naujų gudrybių. Apdovanokite savo augintinį kiekvieną kartą, kai jis teisingai atlieka komandą. Atminkite, kad mokymas naudojant skanėstus turėtų būti žaismingas ir teikti teigiamas emocijas jūsų šuniui. Nebauskite jo už klaidas ar nesėkmingus bandymus. Vietoje to, tiesiog iš naujo duokite jam komandą ir leiskite pabandyti dar kartą. Turėdami skanėstų ir būdami kantrūs, galite išmokyti savo šunį išties daug komandų ir triukų.
Negailėkite pagyrimų
Įsitikinkite, kad giriant augintinį, už teisingai atliktą komanda, jūsų balso tonas yra ryškus ir teigiamas. Šuo turi aiškiai suprasti, kad šeimininkas yra juo patenkintas. Jei sumurmėsite sau po nosimi - pagyrimai liks neišgirsti ir nepavyks pasiekti norimo rezultato. Pagirkite savo augintinį jausmingai, kad teigiamas įvertinimas gyvūnui būtų kuo malonesnis. Be to, skatinantys signalai nėra tik balsas. Glostykite šunį, pakasykite už ausies ar pažaiskite su juo. Kiekvienas šeimininkas žino, kokie bendravimo būdai malonūs ir labiausiai patinka jo augintiniui. Turite naudoti visą savo arsenalą, kad pasiekti geriausių rezultatų. Tačiau labai svarbu pagirti šunį tik tuomet, kai jis pilnai įvykdė komandą.
Ko neturėtumėte duoti šuniui kaip skanuko?
Neduokite augintiniui skanėstų nuo savo stalo – tai gali būti nesaugu ir sukelti sveikatos problemų.
Pavojingiausių maisto produktų šunims sąrašas:
- Šokoladas
- Razinos, vynuogės
- Česnakai, svogūnai
- Kepiniai, saldūs gaminiai
- Grybai
- Kepti, sūdyti, rūkyti, konservuoti maisto produktai
Tam, kad dresūros procesas būtų paprastas ir saugus, galite įsigykti kokybiškų skanėstų šunims iš Mumbo.lt
Kokie turi būti skanėstai šunims?
- Skanukai turėtų būti mažo dydžio, nes jūsų užduotis yra ne maitinti šunį, o jį išmokyti naujų komandų. Gabaliukai turi būti lengvai ir greitai nuryjami.
- Skanėstai neturėtų kelti troškulio, kitaip po tokio atlygio šuo vietoje komandų vykdymo ieškos kur galima atsigerti.
- Gardumynas turėtų būti kur kas skanesnis ir aromatingesnis nei jūsų augintinio kasdienis maistas. Priešingu atveju, kokia yra atlygio prasmė? Jūsų keturkojis turėtų iš visų jėgų stengtis užsitarnauti skanumyną, o nuobodus ir banalus skanėstas, kaip sausas maistas ar daržovių gabalėliai nesuteiks jam motyvacijos ar netgi atstums jį nuo komandų mokymosi.
- Šunų skanėstus turi būti lengva laikyti ir transportuoti. Galite įsigyti mažą rankinę jų laikymui arba naudoti mažą maišelį. Įsitikinkite, kad galėsite greitai ištraukti ir duoti skanuką šuniui teisingai atlikus komandą. Operatyvumas labai svarbu.
- Mokymams geriau naudoti specializuotus produktus, kuriuose yra mažai kalorijų. Įsigyti kokybiškų skanėstų šunims galite internetinėje gyvūnų prekių parduotuvėje Mumbo.lt