Kaip dažnai reikia plauti plaukus ir kokius produktus naudoti?
Plaukų plovimas yra plaukų priežiūros pagrindas. Bet ši iš pirmo žvilgsnio paprasta procedūra kelia gana daug klausimų ir net ginčų. Vienas populiariausių - kaip dažnai reikia plauti plaukus? Šia tema yra daugybė diskusijų, nuomonių ir patarimų. Vieni siūlo plaukus plauti kasdien, o kiti pataria plauti kiek įmanoma rečiau. Taigi, kaip yra iš tiesų?
Kodėl plaukai išsitepa?
Visų pirma, aptarkime priežastis, kodėl jūsų plaukai išsitepa. Kokie veiksniai turi tam įtakos?
Odos tipas. Galvos oda, kaip ir veido oda, skirstoma į skirtingus tipus. Priklausomai nuo to, kaip veikia riebalinės liaukos, oda gali būti sausa, riebi arba normali. Todėl kiekvieno odos tipo riebalavimosi greitis yra skirtingas. Riebi oda greičiau „išpurvins“ plaukus, o jei oda sausa, plaukai gali atrodyti švarūs ilgesnį laiką.
Plaukų struktūra. Galbūt tai skamba keistai, tačiau jūsų plaukų struktūra taip pat lemia, kaip greitai jie išsitepa. Pavyzdžiui, riebalinių liaukų sekretas greičiau pasiskirsto per švelnius ir tiesius plaukus nei per šiurkščius ir garbanotus plaukus. Tai reiškia, kad turinčios pūstus ir garbanotus plaukus gali juos plauti rečiau nei merginos su idealiai lygiomis sruogomis.
Išoriniai veiksniai. Ko gero nieko nenustebins, kad plaukai greičiau ar lėčiau išsitepa priklausomai nuo išorinių veiksnių. Metų laikas, oro sąlygos, formavimo priemonės ir kt.
Neteisinga priežiūra. Naudojant šampūną, formavimo priemones ar plaukų priežiūros priemones, kurios netinka jūsų plaukų tipui, plaukai daug greičiau išsitepa ir juos reikės dažniau plauti. Todėl svarbu visada atkreipti dėmesį į plaukų priežiūros priemonių paskirtį ir pasirinkti tokias, kurios tinka jūsų tipui.
Kaip dažnai plauti plaukus?
Pagrindinis tinkamo plaukų plovimo principas – dėmesys jūsų individualiems poreikiams. Optimaliausias variantas - plauti plaukus pagal poreikį, priklausomai nuo to, kaip greitai jie išsipurvina. Neturėtumėte laukti tam tikros dienos arba, priešingai, plauti švarius plaukus, nes „jau laikas“. Atkreipkite dėmesį į savo plaukų ir galvos odos būklę ir vadovaukitės šiais parametrais. Taigi, kaip dažnai plauti plaukus priklausomai nuo plaukų ir galvos odos tipo?
Riebūs. Riebius plaukus reikia plauti dažniau nei kitus, taip yra dėl suaktyvėjusios galvos odos riebalinių liaukų veiklos. Todėl ypač svarbu tinkamai prižiūrėti plaukus ir pasirinkti riebiems plaukams skirtus šampūnus, kondicionierius bei kitas priežiūros priemones. Tokie produktai užtikrins kokybišką valymą nepakenkiant plaukams ir visavertę mitybą bei drėkinimą, neapsunkinant plaukų. Vidutinis rekomenduojamas riebių plaukų plovimo intervalas yra maždaug tris ar keturis kartus per savaitę. Be to, nereikėtų stengtis plauti plaukų per dažnai: tai, priešingai, gali padidinti riebalų gamybą, o tai reiškia, kad plaukai išsipurvins dar greičiau.
Normalūs. Jei jūsų plaukų tipas yra normalus - plauti reikia rečiau, bet tuo pačiu, reikia ne mažiau kruopščios priežiūros. Vidutiniškai tokio tipo plaukų savininkėms plaukus plauti tereikia maždaug du ar tris kartus per savaitę. Tinkamai parinkus plaukų priežiūros priemones, šio intervalo pakaks, kad plaukai išliktų švarūs ir atrodytų gerai. Tačiau nepamirškite, kad galvos plovimo dažniui įtakos turi ir išoriniai veiksniai, todėl nereikėtų bijoti dažniau plauti plaukus, jei jie išsitepa. Pasirinkite šampūnus, kondicionierius ir kitas priežiūros priemones, skirtas „normaliems plaukams“ ir užtikrinkite tinkamą jų priežiūrą.
Sausi. Tai tokio tipo plaukai, kuriuos reikia plauti tik du ar net kartą per savaitę. Riebalinės liaukos yra mažiau aktyvios, todėl jūsų plaukai ilgiau išlieka švarūs. Tuo pačiu, šio tipo plaukams ypač svarbus švelnus valymas ir intensyvus drėkinimas. Tad būtinai naudokite tinkamą šampūną ir kondicionierių, o be to, ypač naudinga gali būti drėkinamoji plaukų kaukė. Tinkamos priemonės ir kokybiškos plaukų kaukės padės pripildyti juos maistinėmis medžiagomis ir intensyviai drėkinti, todėl jie atrodys sveikesni ir patrauklesni. Be to, jei plaukai ypač sausi, puiki pagalba po plovimo jiems gali būti aliejai plaukams.
Kaip teisingai plauti plaukus?
Labai dažnai dėl klaidų ar paprasčiausio nežinojimo, kaip tinkamai plauti plaukus, suprastėja galvos odos ar plaukų būklė. Taigi, kaip teisingai plauti plaukus?
- Prieš plovimą iššukuokite plaukus.
- Pasirinkite optimalią vandens temperatūrą. Vanduo neturėtų būti labai karštas, geriau nustatykite šiek tiek aukštesnę nei kūno temperatūrą. Per šaltas vanduo neleis kruopščiai išplauti šampūno, o karštas – dar labiau stimuliuos riebalinių liaukų veiklą.
- Paimkite nedidelį kiekį šampūno, suputokite jį rankose ir tik tuomet masažuojamaisiais judesiais tepkite juo galvos odą. Nereikia tepti šampūno per visą plaukų ilgį, kad neišsausintumėte galiukų. Pagrindinė šampūno užduotis yra išvalyti galvos odą ir šaknis. Galite švelniai masažuoti galvą pirštų galiukais, kad suaktyvintumėte kraujotaką.
- Šampūną rekomenduojama tepti 2 kartus, jei neplaunate plaukų kasdien.
- Po plovimo nereikia šiurkščiai trinti plaukų rankšluosčiu ar šukuoti, kadangi sušlapę jie yra labiau pažeidžiami nei sausi.
- Po plovimo patepkite plaukus nenuplaunamomis priemonėmis, tokiomis kaip losjonai, kremai ar plaukų aliejai.
Kokias priemones naudoti plaukų plovimui?
Žinoma, pagrindinė plaukų plovimo priemonė yra šampūnas. Jis skirtas pašalinti susikaupusius nešvarumus nuo galvos odos ir plauku. Tačiau svarbu nepamiršti ir kondicionieriaus bei plaukų kaukių. Kondicionierių ir kaukę reikia tepti pradedant nuo plaukų vidurio ir baigiant plaukų galiukais, ant šlapių plaukų, jau išplovus juos šampūnu. Tokiu atveju priemonė tolygiai pasiskirsto per visą plaukų paviršių. Produkto kiekis matuojamas individualiai, priklausomai nuo plaukų storio ir ilgio. Šios priemonės paliekamos ant plaukų dažniausiai iki 5 minučių, tačiau šis laikas gali skirtis priklausomai nuo gamintojo ir produkto. Tad visuomet perskaitykite naudojimo instrukcijas ant produkto pakuotės.
Reguliariai naudojant plaukų kondicionierių ir į priežiūros rutiną įtraukiant kaukes plaukams - jūsų plaukai taps žvilgantys, storesni ir gyvybingesni. Tinkama plaukų priežiūra yra raktas į gerą jų būklę ir išvaizdą. Tačiau jei nepavyksta savarankiškai išspręsti šio klausimo - kreipkitės į specialistą, kuris padės išsirinkti tinkamas priežiūros priemones ir pasakys, kaip dažnai reikia plauti plaukus.