Ką reikėtų žinoti prieš siunčiant dovanas į Angliją?

Ne paslaptis, kad nemažos dalies Lietuvos gyventojų artimieji yra emigravę į Angliją. Tai gali nemenkai apsunkinti kasdienybę, pavyzdžiui, norint pradžiuginti mylimus žmones Kalėdų ar gimtadienio proga. Žinoma, viską palengvina galimybė siųsti siuntas. Tačiau šis procesas tapo kiek sudėtingesnis tuomet, kai Anglija paliko Europos Sąjungą. Dabar siuntoms yra taikomi importo PVM ir muito mokesčiai. Be to, jų pristatymo terminas gali būti kiek ilgesnis nei anksčiau. Taigi, jeigu norite, jog dovanos pasiektų Anglijoje gyvenančius artimuosius, reikėtų atsiminti kelis esminius aspektus. Laimei, pateikiame svarbiausią informaciją, kurią turėtumėte žinoti prieš daiktų siuntimą į UK.

Muitų mokesčiai

Anglija nebepriklauso Europos Sąjungai, todėl į/iš šios šalies atkeliaujančioms siuntoms yra taikomi mokesčiai. Tai – importo PVM ir muito mokestis. Pirmuoju atveju turite sumokėti 21%. Ką tai reiškia? 21% PVM yra apskaičiuojamas nuo siuntos ir jos siuntimo išlaidų sumos. Importo mokestis taikomas visoms prekėms į/iš Anglijos be išimties. Taigi, jei norite žinoti, kiek turėsite sumokėti, sudėkite įsigyto daikto ir siuntimo išlaidas, o tuomet atskaičiuokite 21% PVM. Tuo tarpu, muito mokestis – tai procentinė prekės vertės dalis, priklausanti nuo konkretaus daikto pobūdžio bei klasifikavimo. Šis yra taikomas tuomet, kai nekomercinės paskirties siuntos vertė viršija 150 eurų. Muitas iš Anglijos arba siunčiant į ją gali būti įvairaus dydžio, mat, kaip jau minėjome anksčiau, konkreti suma priklauso nuo prekės pobūdžio bei klasifikavimo. Bet kokiu atveju, šios taisyklės galioja ir tuomet, jeigu norite artimiesiems ką nors nusiųsti iš Lietuvos. Taigi, nepamirškite į jas atsižvelgti.

EORI kodas

EORI (Ekonominių operacijų vykdytojų registracijos ir identifikavimo) kodas yra naudojamas visoje Europos bendrijoje. Jeigu siunčiate dovaną į Angliją, šis Jums bus reikalingas. EORI kodas padeda identifikuoti asmenis, kai atliekamas siuntos deklaravimas muitinėje, pavyzdžiui, norint nustatyti ir įforminti siuntinio eksporto priežastį. Jis yra suteikiamas visam laikui. Norint gauti EORI kodą, turite pateikti prašymą Lietuvos Respublikos muitinei elektroniniu būdu.

Pristatymo terminas

Jeigu dovaną į Angliją siunčiate visuotinių švenčių metu, pavyzdžiui, Kalėdoms, įvertinkite tai, kad pristatymo laikas gali užtrukti. Dažniausiai siuntos ima strigti visoje Europoje, mat padidėja perkamų daiktų kiekis. Taigi norėdami, kad artimieji dovanas gautų laiku, pasistenkite išsiųsti jas kiek anksčiau. Kita vertus, atsižvelgti į pristatymo terminą reikėtų visuomet, nepaisant to, kokiu metu siunčiate siuntą. Pavyzdžiui, šis gali kisti dėl muitinės formalumų. Visgi, įprastai siuntos į Angliją yra pristatomos per 7-8 darbo dienas. Taigi, nepamirškite į tai atsižvelgti bei tinkamai visko suplanuoti.

Privalomi duomenys

Siųsdami siuntas į Angliją nepamirškite tinkamai nurodyti visų duomenų. Svarbu įrašyti siuntėjo vardą ir pavardę (arba įmonės pavadinimą), tikslų adresą, pašto kodą bei telefono numerį arba elektroninį paštą. Panašūs reikalavimai galioja ir tuomet, kai kalbame apie gavėją. Visgi, svarbu, kad nurodytumėte Jungtinės Karalystės telefono numerį. Be to, prieš siųsdami dovaną įsitikinkite, jog paruošėte ir prie siuntos priklijavote visus reikalingus dokumentus.

Pakavimo ypatumai

Svarbu prisiminti, kad dovanos turi būti saugiai ir tvirtai supakuotos, atsižvelgiant į visas taisykles. Muitinės formalumams skirtus dokumentus priklijuokite ant pakuotės viršaus, jokiu būdu ne viduje. Be to, svarbu prisiminti, jog į Angliją galima siųsti ne visus daiktus. Taigi, rinkdami dovaną verčiau nepirkite alkoholinių gėrimų, tabako gaminių, maisto produktų ir vaistų. Kitu atveju, gavėjo šie gali ir nepasiekti.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.