Jaunojo verslininko nominaciją laimėjęs policijos tyrėjas: „Kol klientų ir galimybių yra, reikia negulėti“

Š. Radzevičius pasibalnojo sėkmę gimtajame krašte.

Šiemet Metų jaunojo verslininko nominaciją laimėjo Šarūnas Radzevičius, „Mobilios pramogos – 003“ savininkas, nuomojantis baidares, irklentes, mobilų kubilą, poilsiavietes prie ežero ir upės.

Paklaustas, kaip nutiko, jog surinko daugiausia balsų ir gavo tokį apdovanojimą, sako nė pats nežinantis. Gal jį tiesiog labai myli žmonės, taip nusprendę? Šarūnas šypsosi: „Gal ir taip.“

Vasarą nuomoja baidares, žiemą – mobilų kubilą. Ir visa tai derina su pareigūno darbu. Jis – Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Lazdijų rajono policijos komisariato reagavimo skyriaus tyrėjas, jau aštuonerius metus dirbantis policijoje.

„Stengiuosi derinti. Daug padeda brolis. Jis – pasienietis, taip pat dirba pamainomis. Taip abu pasikeisdami darbuojamės. Kažkaip išsisukame“, – paaiškina.

Nuo pagalbininko iki verslo savininko

Šarūnui atrodo, lyg viskas savaime suprantama – Kapčiamiestyje baidarių verslu užsiimančių ne vienas: „Dar anksčiau, kai tik teises išsilaikiau, padėdavau vietiniams, baidares nuomojantiems. Pagalvojau, kad ir pačiam įmanoma pabandyti.“

Pasakoja, kad tuomet kaip tik buvo galima parengti projektą, gauti ES finansavimą. „Tą ir padariau. Gavau paramą baidarėms, kitai įrangai įsigyti“, – prisimena. Aišku, panaudojo ir savo lėšų.

Tvirtina, kad vietiniai verslininkai jį sutiko tikrai ne kaip dar vieną konkurentą: „Aš seniai juos pažįstu ir jie mane. Viskas tikrai gerai, jokių piktumų.“

Ką reiškia 003?  

Paklaustas, ką reiškia pavadinimas „Mobilios pramogos – 003“, sako ilgokai galvojęs, kokį pasirinkti, juolab kad ne vienas buvo pasivadinęs „Mobiliomis pramogomis“, tad jis nutaręs kažkokį skaičiuką pridėti, o 003 jam gražus jau seniai. „Tam, kad mano pavadinimas išsiskirtų iš kitų panašaus pavadinimų turėtojų, ir buvo pasirinktas skaičius. Juolab kad ant mano automobilių, priekabų numerių – visur toks skaičius yra“, – paaiškina verslininkas.

Pasirodo, tai ne tik gražus skaičius, bet dargi sėkmingas. Šiuo verslu Šarūnas užsiima jau trečią sezoną ir nė kiek nenusivylė, mintys sukasi apie plėtrą: „Reiks ir įrangos, ir mikroautobusiuko dar papildomai. Kol yra galimybės ir klientų, reikia naudotis proga ir... negulėti.“

Baidarių pritrūksta, ypač šeštadieniais

Baidares laiko tėčio sodyboje – Baltoji Ančia netoli. Tad išsinuomojo šios upės bei Niedaus ežero pakrantes. „Čia ir poilsiauja, ir stovyklauja atvykstantieji pailsėti. Plaukia baidarėmis ir pasilieka nakvoti“, – pasakoja Šarūnas. Yra pavėsinių, lieptas, sūpynės, tinklinį prie ežero galima pažaisti.

„Turiu 17 baidarių, kitą savaitę jau bus 20“, – patikslina Šarūnas. Sako, daugiau baidarių įsigyti būtina, nes savaitgaliais, ypač šeštadieniais, jų pritrūksta, plaukti norinčiųjų – apsčiai. „Daug kam, kas užsiima šituo bizniu, šeštadieniais baidarių pritrūksta, pikas savaitgaliais“, – patvirtina jis. Darbo dienomis daug kas dirba, nors ir vasara, o plaukia tik atostogaujantieji.

Vandens pramogų mėgėjams siūlo 2 irklentes, jos populiarios. „Dabar trims paroms buvau išnuomojęs vienai kompanijai. Jei poilsiauja prie ežero, tai išsinuomoja ir irklentes. Taip jau įprasta“, – iš patirties žino Šarūnas.

Draugiški santykiai šiame versle būtini

Ar nebijojęs – juk padėti kitiems yra viena, o prisiimti atsakomybę už savo verslą visai kas kita? „Aš su visais labai draugiškai sutariu, tad nemaniau, kad jie man nepadės, jei prireiks pagalbos“, – tvirtina Šarūnas.

Kiti baidarių nuomotojai, vyresni ir labiau patyrę verslininkai, jam – ne konkurentai, o draugai, kurie pagelbsti, jei to prireikia, tą daro ir jis pats. „Jei pritrūksta baidarių, vienas kitam paskoliname. Norisi, kad klientai būtų patenkinti. Draugiškai sugyvename“, – dėsto Šarūnas. Tvirtina, kad kitaip šiame versle neįmanoma. Patikina, kad pagalbos tikrai prireikia. „Ar miške kur sugesi, ar užklimpsi. Negali būti nedraugiškas. Ir pats padedi, ir tau padeda“, – aiškina.

„Jei šiame versle su niekuo nebendrausi, tai nelabai ir seksis“, – įsitikinęs verslininkas.

Mandagumas ir geras aptarnavimas – du sėkmės žirgai

Daug vandens mylėtojų sulaukia iš Vilniaus, Kauno, Marijampolės. „Visi labai giria mūsų Baltąją Ančią, mūsų gamtą. Jiems čia labai gražu. Patenkinti baidarėmis, kad kokybiškos, kad tinkamos šiai upei. Net sodybų nereikia, užtenka jiems poilsio prie ežero“, – pasakoja Š. Radzevičius.

Jis įsitikinęs: jei su klientais mandagiai elgsiesi, jie sugrįš kitą kartą, sėkmė šiame versle priklauso ir nuo bendravimo su klientais, ir nuo aptarnavimo: „Stengiesi, kad viskas būtų gerai. Tada dažniausiai jie išsisaugo tavo telefono numerį.“

Baidarininkų kultūra pasikeitusi, anksčiau plaukė didelės kompanijos, be alkoholio tokie plaukimai buvo neįsivaizduojami, dabar dažnai iškylauja šeimos, net vienas ar dviese gali sėsti į baidarę ir plaukti.

Anot jo, šeštadieniais nuo 400 iki 500 dviviečių baidarių plaukia, tad visokių kompanijų būna. „Vieni kitus praleidžia ir plaukia“, – tarsteli jis. Atvyksta ir užsieniečių – lenkai mėgsta paplaukioti.

Šiukšles – į baidares

Ar dar kyla ranka švystelėti į gražuolę Baltąją Ančią tuščią pakelį sulčių? „Anksčiau buvo labai nekultūringi, labai šiukšlindavo. Mes ir patys valydavome, ir Lazdijų turizmo informacinis centras organizuoja akciją šiukšlėms rinkti“, – sako jis.
 
Pasidžiaugia, viskas pasikeitė į gera – baidarių mylėtojai supranta, kad šiukšlinti tokių gražių vietų nevalia: „Dabar grįžta su pilnais maišais šiukšlių. Nepalikę, neišmetę, o susidėję į maišus. Būna, kad į baidares susimeta šiukšles, paskui net savo daiktų neranda tose šiukšlėse, bet viską parsiveža. Šiukšlės baidarėje – viskas gerai. Tai reiškia, kad nemėto, susirenka. Kai grįžta, kraudamas baidares matai, kad šiukšlių maišai sudėti, o ne kažkur palikti.“

Iš įpročio jis vis dar kiekvieną kartą primena, kad nešiukšlintų, kad saugotų baidares, irklus. „Žmonės dabar atsakingesni, ir tai džiugina“, – prisipažįsta pašnekovas.

Apie jaunatviško polėkio kupinus planus

Ir planų kasdienybei paįvairinti, kad įdomiau būtų, Š. Radzevičius turi. „Organizuosime naktinį plaukimą Baltąja Ančia. Paskelbsime, kada tai vyks, – prasitaria. – Toks planas – šiam sezonui. Manau, mėnesio gale pavyks įgyvendinti. Vienas, kuris prižiūrės, plauks priekyje, kitas – gale, kad niekas nenuklystų. Plauksime, matysime, kiek atsiras norinčiųjų.“

Ir dar ne viskas – nori žiemą organizuoti bent vieną plaukimą baidarėmis. „Gal bus įdomu? Gal bus norinčiųjų?“ – svarsto verslininkas.

Paklaustas, ar pats mėgsta plaukti baidarėmis, šiek tiek pagalvojęs atsako, kad šį sezoną vieną kartą plaukęs: „Su darbo kolektyvu.“

Kitiems pomėgiams laiko lieka? „Lieka. Pažvejoti ir pagrybauti, – tiesiai sako jis. – Ir tų grybų yra, tik reikia važiuoti į geras vietas.“ Š. Radzevičius tikrai žino, kur grybų rasti – užaugo Kapčiamiestyje.

Dineta Babarskienė, „Lazdijų žvaigždė“ (2023-08-04)

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.

Komentarai

Tiek žmoniu plaukia,o mobilaus ryšio net nera.kol ten nebus to ryšio ,bus itin didelis pavojus plaukiantiems.nes pagalbos nesulauksit jokios!

Svarbiausia kad nenukentėtė tarnybos kokybė per versliuką:))))