Devyniolika mažai žinomų faktų apie Jordan prekės ženklą

Kai kalbame apie tokius legendinius prekė ženklus kaip Air Jordan, dažnai manome, kad apie juos jau žinome viską. Tačiau iš tiesų visada yra įdomių detalių ir smagių faktų, vis dar sugebančių nustebinti net užkietėjusius gerbėjus ir priverčiančių pagalvoti – „o, geras, šito tai tikrai nežinojau“.

Taigi, šį kartą kviečiame pažvelgti už Jordan kompanijos istorijos kulisų ir sužinoti tai, ko galbūt dar niekada negirdėjote. Pasiruošę? Keliaujam!

Michaelas Jordanas norėjo bendradarbiauti su adidas, ne Nike

Kai Michaelas Jordanas 1984 m. paliko Šiaurės Karolinos universitetą, jis bendradarbiavimo sutartį pasirašyti norėjo su kompanija adidas, o ne Nike. Jam ir jo aplinkai atrodė, kad būtent ši kompanija puikiai atitinka jo vertybes ir tikslus. Krepšininkas savo agentui pasakė, kad jei Vokietijos bendrovės pasiūlytas sandoris bus tinkamas, jis bendradarbiaus su jais. Akivaizdu, kad pasiūlymas nebuvo pakankamai geras. Turbūt adidas atstovai iki šiandien graužiasi nagus.  

Michaelas Jordanui nepatiko juodai raudoni sportbačiai

Kai Nike pirmą kartą pristatė Jordanui juodos ir raudonos Jordan 1 sportbačių eskizus, jis pareiškė – „Negaliu avėti tų batų, tai velnio spalvos“. Iš tiesų, krepšininkas nenorėjo puoštis varžovų iš  NC State komandos spalvomis. Puikiai suprantama.

Air Jordan pavadinimą sugalvojo MJ agentas

Nors pirmąjį Air Jordan logotipą su kamuoliu ir sparnais nupiešė Peteris Moore, kultinį pavadinimą Air Jordans sugalvojo krepšininko agentas Davidas Falkas. Puikiai padirbėta.

Iš Air Jordan 1 pardavimų daug nesitikėta

Prieš pasirodant pirmajam sportbačių modeliui Michaelas Jordanas tebuvo naujokas, kuriam vis dar reikėjo įrodyti savo vertę. Dėl šios priežasties daugelis nesitikėjo, kad 65 dolerius kainuojantys sportbačiai sulauks didelio dėmesio ar uždirbs didelius pelnus. Vis dėlto, Michaelo žvaigždė suspindo labai ryškiai ir Jordan 1 Air pagaliau išvydus dienos šviesą, jie buvo iššluoti iš lentynų.

Air Jordan II neturėjo „Swoosh“ ženklelio

Legendinis Nike „Swoosh“ logotipas buvo atpažįstamas visų, tad nuspręsti, jog ant Air Jordan II jo nebebus buvo išties rizikingas žingsnis. Kaip jau žinome šiandien, sprendimas pasiteisino su kaupu.

Air Jordan II buvo pirmieji prabangūs krepšinio sportbačiai

Jordan II buvo pagaminti Italijoje, turėjo unikalų dizainą ir buvo papuošti dirbtine driežo oda. Tokie iki tol neregėti sprendimai buvo prabangios sporto avalynės ir drabužių mados pradžia.  

Air Jordan V buvo pirmieji krepšinio sportbačiai su 3M

Air Jordan V buvo pirmieji krepšinio sportbačiai su 3M medžiaga. Kedų liežuvis buvo sukurtas taip, kad  arenos apšvietimas ir fotoaparatų blykstės batelius dar labiau išryškintų ir taip tobulai tiktų tokio kalibro žvaigždei kaip Jordanas.  

Michaelas Jordanas susižeidė avėdamas Air Jordan VI

1991 m. antrosiose NBA finalo rungtynėse Michaelas Jordanas patyrė pėdos traumą. Paklaustas, ar jis norėtų specialių, nuo traumų saugančių batų, ar jo įprastų VI, Michaelas komandai atsakė – „duokit man skausmo“.

Reklamai su Bugs Bunny sukurti prireikė net pusės metų

1992 m. Hare Jordan reklaminė kampanija šiandien galbūt neatrodo labai ypatinga, tačiau tuo metu jai sukurti reikėjo didelių investicijų ir nemažai laiko. Vien pradinė reklama kainavo 1 mln. dolerių (įskaitant Jordano atlyginimą), o jai sukurti prireikė šešių mėnesių ir 3000 atskirų iliustracijų, kurias piešė net 25 skirtingi menininkai.

MJ išėjus į pensiją, Tinkeris Hatfieldas ir toliau kūrė Air Jordan

Po to, kai Jordanas paliko NBA, kad galėtų skirti visą savo laiką beisbolui, Nike dizaineriui Tinkeriui Hatfieldui buvo liepta atsisakyti Air Jordan linijos ir pereiti prie naujų projektų. Tačiau jis nemanė, kad krepšininkas iš tiesų niekada nebegrįš į krepšinį, todėl ir toliau kūrė naujus Nike Air Jordan modelius. Be jo atsidavimo, Jordan linija galėjo išnykti jau po šeštojo leidimo, tad padėkokime Hatfieldui už visus mums padovanotus Jordan 1 mid ir Jordan 1 low batelius.

MIchaelas Jordanas nebuvo patenkintas Air Jordan X

Michaelas Jordanas buvo nusivylęs Jordan X, kadangi su juo nebuvo konsultuojamasi dėl galutinio dizaino. Pamatęs jį krepšininkas pasakė: „Man jie nepatinka, juos reikia pakeisti“. Dizaineriai pakeitimus, be abejo, padarė.

Air Jordan XI įkvėpė vejapjovė

Ne paslaptis, kad kurdamas Jordan kedus dizaineris Tinkeris Hatfieldas įkvėpimo sėmėsi iš pačių keisčiausių dalykų. Vis dėlto, pati keisčiausia turbūt buvo vejapjovė ir jos apsauginis gaubtas, įkvėpę vieną populiariausių modelių – Air Jordan XI.  Modelyje taip pat pirmą kartą panaudota vėliau išpopuliarėjusi lakuota oda.

Kodėl žmonės avi Air Jordan su kostiumais

Tikriausiai yra tekę matyti vyrų, avinčių Air Jordan su...kostiumais. Tačiau kaip atsirado ši mada? Ją iš tiesų išpranašavo pats krepšininkas, prieš Air Jordan XI pasirodant lentynose teigęs, kad sportbačiai su lygia lakine oda bus avimi kostiumais. Tarp įžymybių tai pirmą kartą padarė grupė Boyz II Men, šį derinį pasirinkę savo apdovanojimų pasirodymui ir kitus įkvėpę savo pavyzdžiu. Yra ir spėjančių, kad net pats Michaelas Jordanas savo vestuvėse prie kostiumo avėjo būtent kedus!

MJ 1998 m. rungtynėse Madison Square garden avėjo Air Jordan 1

1998 m. kovo 8 d. Niujorko Madison Square Garden vykusiose rungtynėse Jordanas avėjo pirmojo leidimo sportbačius. Tai buvo vienos paskutiniųjų krepšininko rungtynių Chicago Bulls komandoje, be to, žaista kultinėje arenoje ir MJ norėjo tai paminėti specialia avalyne. Žinoma, Čikagos komanda išplėšė pergalę, o Michaelas pelnė net 42 taškus.

Michaelo Jordano paminklas avi Air Jordan IX

Legendinio krepšininko paminklas Čikagoje avi Air Jordan IX modeliu.

Air Jordan XVII buvo pirmieji 200 dolerių kainuojantys krepšinio sportbačiai

Air Jordan serija pirma buvo daugelyje sričių, tarp kurių ir 200 dolerių kainos riba. Modelis Air Jordan XVII pasirodė Michaelui grįžus į krepšinio aikštelę 2001-2002 m. NBA sezonui ir buvo parduodamas su metaliniu portfeliu ir interaktyviu kompaktiniu disku. Tiesa, didelė kaina patiko ne visiems – parduotuvių tinkas „Foot Locker“ Nike dėl aukštų kainų išreiškė nusiskundimus. Gerbėjai, žinoma, batelius iš lentynų šlavė ir toliau.

Michaelas Jordanas labai nemėgo gyvačių

Nike kompanijai teko visiškai pakeisti savo pradinį juodosios mambos įkvėptų Jordan XIX rinkodaros planą, nes Jordanas...bijo gyvačių. Taip, pasirodo, net ir ši legenda turi silpnybių.

Air Jordan XXI turi slaptą žinutę

Air Jordan XXI ant savęs nešioja slaptą žinutę, apie kurią jums galbūt iki šiol neteko girdėti. Taigi, jei turite šį modelį, susiraskite ultravioletinę lempą ir ja pašvieskite ant kedų – pasirodys specialus pranešimas. Koks? Teks išsiaiškinti patiems.

Kodėl Air Jordan išleidžiami šeštadieniais

Tikri „sneakerheadai“ žino, kad nauji Air Jordan modeliai paprastai yra išleidžiami šeštadieniais. Tačiau kodėl? Atsakymas gana paprastas – taip juos norintiems įsigyti vaikams nereikia bėgti iš pamokų. Taigi, kompanija iš tiesų apie viską pagalvojo, o mokytojai turėtų būti bent šiek tiek dėkingi.

Tikimės, kad sužinojote bent kažką negirdėto, o dabar – pats laikas išsirinkti naujus Air Jordan kedus savo kolekcijai. Apsilankykite SIL parduotuvėje Kauno miesto centre – V. Putvinskio g. 50A arba jums patinkančius įsigykite SIL.lt elektroninėje parduotuvėje.   

 

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.