Automobilio pirkimas – menas, kurį galite įvaldyti

Internetas ir karantinas paspartino automobilių paiešką ir prekybą internetu. Kai kuriems skelbimų „šukavimas“ ir kabinėjimasis prie automobilių ar jų aprašymų jau yra tarsi vakaro pramoga, o gal net hobis. Jau nebūtina keliauti į aikšteles ar automobilių salonus, atspėti automobilio parametrus iš trumpo skelbimo laikraštyje ar žurnale, nebereikia kalbėtis su įkyriu perpardavinėtoju. Tereikia užsukti į bet kurį automobiliais prekiaujantį arba jų skelbimus talpinantį tinklalapį ir pradėti šį užsiėmimą neišeinant iš namų. Kai kurie pardavėjai netgi turi automobilių palyginimo funkciją. O svarbiausia, pardavėjas nebegali naudoti savo įkalbinėjimo įgūdžių. Viską tenka perteikti tekstu.
Nepaisant to, apsukrūs pardavėjai vis tiek parduoda automobilius, o patiklūs pirkėjai juos vis tiek nusiperka. Todėl vertėtų pradėti nuo kainos suvokimo, palyginę kelis skelbimus su panašiais automobiliais galime nusistatyti vidutinišką šių automobilių kainą. Dar vienas patarimas perkantiems iš juridinių asmenų būtų bandyti pirkti mėnesio pabaigoje. Dauguma verslų, ypač šiuo neramiu metu, labai skaičiuoja apyvartines lėšas, jų reikia ir darbuotojų išlaikymui, ir aikštelės nuomai, ir automobilių priežiūrai bei kitų automobilių pirkimui. Todėl vienas ar keli neparduoti automobiliai gali sukelti sunkumų versle. Todėl kartais verslininkai lanksčiau žiūri į savo nustatytas kainas mėnesio pabaigoje.
Nepirkite automobilio iškart vos jį pamatę, netgi priešingai, neskubėkite, tikrai geri pasiūlymai dažniausiai būna nupirkti per kelias ar keliolika minučių. Tad išsirinkite kelias alternatyvas bei paskambinkite keliems pardavėjams. Jei viskas tinka ir pokalbio metu pardavėjas neatrodo įtartinas - informuokite, jog sprendimą planuojate priimti artimiausiu metu. Galbūt kuris nors iš pardavėjų jau kurį laiką tinkamo pirkėjo ir yra pasirengęs nuleisti kainą ir tai gali atskleisti pokalbio metu.
Svarbus dalykas yra gerai suprasti, kas perkama, nors keli automobiliai gali būti kone identiški, tačiau tikrąją automobilio istoriją gali atskleisti VIN numerio patikros įrankiai. Tada galite pamatyti, kad „vairavo moteris“ ir nuvairavo dvigubai daugiau, nei nurodyta skelbime ir turėjo dvi avarijas ar pamatyti, jog automobilis buvo parduodamas aukcione kaip turintis gamyklinių defektų. Sąžiningi pardavėjai dažnai nurodo VIN numerį skelbime, arba net pasidalina visa VIN ataskaita pačiame skelbime. Netikėkite viskuo, kas rašoma, pasitikrinkite.
Nors išsirinkti galite ir internetu, rekomenduojame automobilį pavairuoti. Galbūt pajusite nutylėtų defektų ar tiesiog automobilis jums pasirodys ne toks jau ir tinkamas. Jei perkate brangesnį automobilį, galite išsikviesti mechaniką arba jį patikrinti jūsų išsirinktame autoservise. Įprastai ši paslauga kainuoja kelias dešimtis eurų. Tačiau patyręs mechanikas neabejotinai kažką atras. Tada galėsite priimti sprendimą, pirkti iš karto, derėtis ar vis dėlto paieškoti geresnio automobilio.
Paskutinis pirkimo etapas yra reakcija nupirkus, jei tinkamai atlikote „namų darbus“, automobilis neturėtų kelti jums keblumų. Žinoma, visada pasitaiko paslėptų ar nujaučiamų defektų. Pavyzdžiui gali trūkti pagrindinis diržas, nes pardavėjas nesakė, kada jį keitė. Arba gali atsirasti trūkumas, apie kurį nei jūs, nei meistras nepagalvojote, kaip antai per dažnai perdegančios lempos ar vienoje pusėje neveikiantis ventiliatorius. Tada svarbiausia, kiek tokius trūkumus kainuoja sutvarkyti. Dažniausiai jų tvarkymas daug nekainuoja, bet pasiruoškite staigmenoms. Yra sakoma „jei automobilį jau parduoda, tai kažkas jau jam yra“. Deja, dažnai taip nutinka ir nusipirkę automobilį po mėnesio galite sulaukti klausimo „na, tai kokios problemos benaudojant išlindo?“
Bet kokiu atveju automobilio pirkimas yra atsakingas darbas nuo kurio gali labai priklausyti ir jo galutinė kaina bei jo išlaikymo kaštai. Tinkamas pasiruošimas būtinas.

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.