5 staigaus nugaros skausmo priežastys: nurodo kineziterapeutas

Nugaros skausmą yra pajutęs kiekvienas žmogus pasaulyje. Arba ūminį, arba lėtinį, labai skausmingą, šiek tiek dirginantį. Nugaros skausmas gali būti labai įvairus. Visgi, kad ir kokios jo atsiradimo priežastys – spręsti būtina, kadangi neradus problemos ir nesiimant gydymo metodų – skausmas gali ne tik kankinti dažniau, tačiau ir būti intensyvesnis.

Apie tai, kodėl kankina nugaros skausmas – pasakoja kineziterapeutas Paulius.

Skoliozė

Esminis skoliozės bruožas yra S raidės išlinkimą turintis stuburas (šiek tiek pasisukęs į šoną). Lengva šios ligos forma pasireiškia nedideliais skausmais, tačiau ilgai negydoma – forma tik sunkėja ir galiausiai net gali sukelti neįgalumą.

„Problemai diagnozuoti bei gydyti – reikia specialisto“,- teigia Paulius. „Pagalba numeris vienas yra kineziterapijos klinika. Kai kurie pirmiausia kreipiasi į šeimos gydytoją. Tai nėra blogai, tačiau jis siunčia pas kitus specialistus ir galiausiai tenka netrumpai laukti vien tik kol problema bus rasta. O kiek dar teks laukti eilėse, kol bus prieinama pas gydymo specialistą... Kur kas paprasčiau iškart kreiptis į specializuotas klinikas“,- priduria.

Nugaros išvarža

Nugaros išvaržos atsiranda plyšus stuburo tarpslanksteliniam diskui. Aplink jį esančios minkštosios vidinės dalys išsilieja ir tai sukelia skausmus. Šis procesas veikia ir aplink esančius nervus, tad skausmas ištinka visada, tik kinta jo intensyvumas. Gydant, žinoma, nugaros išvarža gali būti sutvarkoma. Šiuo metu išvaržą gydyti galima ne tik chirurginiu, tačiau taip pat ir nechirurginiu būdu. Chirurginis gali būti taikomas tik tokiu atveju, kai išbandyti ne chirurginiai būdai ir nematyti jokio progreso. Iš 80 proc. pacientų, kurie jaučia nugaros skausmą, tik  2 proc. yra atliekamos juosmeninės stuburo dalies operacijos. Visiems kitiems puikiai padeda kineziterapija, reabilitacija, nuolatinis rūpinimasis ne tik savo stuburu, tačiau ir savimi apskritai.

Netinkama laikysena

Kineziterapeutas Paulius pasakoja, kad dėl sėdimo darbo vis daugiau žmonių skundžiasi netinkama laikysena. Ją sutvarkyti nėra sunku, tačiau dažnam iki šiol atrodo, kad tai – tik smulkmena, kad netinkama laikysena yra tik estetikos problema.

„Jeigu žmogų jau kankina kokie nors kiti nugaros skausmai, tai netinkama laikysena juos tik sustiprina. Žinoma, kad kineziterapeuto darbas yra vienu metu bandyti sutvarkyti kuo daugiau skirtingų problemų. Tiek pašalinti nugaros skausmo židinį, tiek jo sukeliamus padarinius“.

Netinkama laikysena sukelia ne tik nugaros skausmus, tačiau taip pat ir mažina pasitikėjimą savimi, trukdo kvėpavimo bei virškinimo sistemoms tinkamai dirbti. Labai dažnai kūprinasi aukšti žmonės, tačiau priešingai – reikia didžiuotis savimi, o ne slėptis.

Tarpslankstelinio disko degeneracija

Tarpslankstelinio disko degeneracija dažniausiai atsiranda žmogui senstant. Indikuojama kakle, apatinėje nugaros dalyje. Juntamas ne tik erzinantis skausmas, tačiau ir tirpimas, silpnumas. „Kai kurie žmonės, kurie turi stuburo išvaržą, simptomų net nejunta, tačiau tokie atvejai labai reti. Skausmo intensyvumas priklauso nuo žmogaus kūno biomechanikos“,- teigia Paulius. „Dažniausiai esant šiai bėdai taip pat yra matoma ir netaisyklinga laikysena. Ją irgi yra būtina „tvarkyti“.

Užspaustas nervas

Galiausiai, nugaros skausmus taip pat sukelti gali ir užspaustas nervas. Tuomet greta skausmo yra juntamas ir dilgčiojimas, tirpimas. Gali pasitaikyti bet kokio amžiaus asmenims, pavyzdžiui, keliant įvairius daiktus, sporto metu. Užspaustas stuburo nervas labai dažnai sukelia skausmus, kurie pereina į koją. Taigi, pacientui ne visada paprasta tiksliai nurodyti – ką jam skauda. Bet kuriuo atveju reikia kreiptis į kineziterapeutą, kadangi tai jo gydymo diapazonas.

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.