Kelios priežastys, kodėl gali negauti greitos paskolos

Esame įpratę manyti, jog greitos paskolos yra prieinamos visiems. Plačiai reklamuojamos, garsiai aptariamos, toks jausmas, jog aplinkiniai bent kartą gyvenime tikrai buvo ėmę paskolą. Todėl turėtų būti pakankamai didelė nuostaba, gavus neigiamą atsakymą į pateiktą paraišką. Realybėje, dažnai atsisakoma teikti paskolas dėl to, kad paskolos prašytojas neatitinka tam tikrų kriterijų. Todėl pabandysime aptarti, kodėl jūs negavote greitos paskolos.
Blogas kredito reitingas
Viena raidė ir viskas. Kredito reitingas daro didelę įtaką kredito įstaigų sprendimui ar išduoti paskolą, ar ne. Kuo mažesnis, blogesnis kredito reitingas, tuo blogesnės paskolos sąlygos arba iš viso atsisakoma išduoti paskolą. Kredito reitingas apibrėžia kiek  tikėtina, jog paskolos gavėjas gražins paskolą atėjus laikui. Jei kredito istorija rodo, jog dažnai vėluodavote gražinti paskolą, neatidavėte ir skolos buvo išieškomos per antstolius, tuomet kreditorius nerizikuoja paleisti pinigų vėjais.
Deja, kredito reitingas nėra pakeičiamas ar įrašai iš kredito istorijos nėra ištrinami. Štai todėl verta stengtis nesugadinti kredito reitingo.
Neturite nuolatinių pajamų
Vienas svarbių punktų atsakingo skolinimo nuostatose yra neskolinti asmeniui, kuomet mėnesinė įmoka viršija 40 proc. mėnesio pajamų. Tarp nuostatų yra ir tai, jog žmogus turi būti išdirbęs paskutinėje darbovietėje 4-6  mėnesius (laikotarpis priklauso nuo paskolas išduodančios įmonės reikalavimų).
Taigi, norint greitos paskolos, reikia turėti darbą, pageidautina pagal darbo sutartį, dirbti paskutinėje darbovietėje mažiausiai 4 mėnesius ir uždirbti pakankamai, jog pakaktų įprastoms mėnesio išlaidoms bei paskolos gražinimo įmokai.
Su sunkumais gauti paskolą gali susidurti ir dirbantys savarankiškai, pagal verslo liudijimą ar su individualios veiklos pažyma. Tačiau dažniausiai šioje situacijoje užtenka pateikti papildomus dokumentus įrodančius pajamų gavimą ir tęstinumą.
Neišmokėti įsiskolinimai
Įprasta kredito bendrovių praktika yra nesuteikti paskolos, jei prieš tai išduota paskola (nesvarbu kokiam kreditoriui) nebuvo gražinta. Kaip jau minėjome, norint gauti paskolą, mėnesinė paskolos gražinimo įmokos suma neturi viršyti 40 proc. gaunamų namų ūkio pajamų. Tad jei turite paskolą, greičiausiai ji paimta maksimaliai tą dieną galima sumai ir atitinką šią 40 proc. nuostatą. Tad kol yra įsiskolinimų, tol nesuteikiama nauja paskola.
Tokiu atveju paprasčiausia išeitis – paskolos refinansavimas. T.y. paskolos perkėlimas iš vieno kreditoriaus pas kitą ar liekant pas tą patį, tik perskaičiuojant grąžinimo laikotarpį ir sąlygas.
Darbas užsienyje
Darbas užsienyje ir pajamos užsienio valiuta yra dar vienas niuansas trukdantis gauti paskolą. Kaip ir darbo savarankiškai atveju, kredito įstaigos nemato gaunamų pajamų užsienio šalyse. Todėl gali būti paprašyta pateikti papildomus dokumentus įrodančius reguliarias pajamas. Šioje vietoje taip pat galioja ir taisyklė, jog paskutinėje darbovietėje turi būti išdirbęs mažiausiai 4-6 mėnesius. Kai kuriose užsienio šalyse yra įprasta pakeisti darbo sutartį į naują, kuomet darbuotojas perkeliamas į naują skyrių, į kitą padalinį ar paaukštinamas pareigose. Taigi, tokiu atveju reikia vėl išlaukti bent 4 mėnesius iki bus galima tikėtis paskolos.
Prašoma per didelė paskolos suma
Kaip jau buvome minėję, vienas iš kriterijų – paskolos gražinimo mėnesinė įmoka neturi viršyti 40 proc. pajamų. Žmonės nelinkę to skaičiuoti, o kartais gaudami papildomų neapskaičiuojamų pajamų, įsivaizduoja, jog galės paskolą lengvai gražinti. Deja, sistema automatiškai apskaičiuoja, jog paskolos suma yra per didelė ir paskolos prašymą atmeta.
Tačiau tai nėra didelė bėda. Galima pakeisti prašomą paskolos sumą, pailginti paskolos gražinimo terminą ir įsitekti į limitus. Daugelis įmonių kartu su prašymo atmetimu iškarto nurodo kokią paskolą galėtų suteikti. Tad vilties visada yra!

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.